Laureaci konkursu plastycznego „Lubańskie Boże Narodzenie”

Uczniowie lubańskiej „Jedynki” wzięli udział w konkursie plastycznym, którego celem było m. in. kultywowanie tradycji świątecznych, rozwijanie aktywności twórczej oraz zdolności plastycznych. Nasi młodzi artyści, chcąc promować talent plastyczny, zaprezentowali swoją twórczość szerokiej publiczności. Ich zadaniem było wykonanie pracy w formie kartki świątecznej z uwzględnieniem elementów Bożego Narodzenia. Okazało się, że Lubań w świątecznej odsłonie wygląda niezwykle imponująco, a pomysłowość uczestników nie zna granic. Należy zaznaczyć, iż konkurs był przeznaczony dla wszystkich uczniów klas 1-8 szkół podstawowych miasta Lubań, a prace oceniano w trzech kategoriach: klasy 1-3, 4-6 oraz 7-8. I tu mamy się czym pochwalić, bowiem w dwóch kategoriach wiekowych nasi uczniowie zajęli czołowe  miejsca. Ostatecznie komisja, którą tworzyli pracownicy Łużyckiego Centrum Rozwoju i Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu, ogłosiła wyniki. W kategorii klas 1-3 zajęliśmy: 1. miejsce: Wiktoria Majgier (klasa I a), 3. miejsce: Kinga Lejczak (klasa I a) oraz wyróżnienia: Karina Toniawska (klasa II c), Paweł Lasko (klasa III a), Julia Mazur (klasa III a), Kacper Kostrzewa (klasa I a). Wśród klas 4-6: 1. miejsce: Alan Mizgier (klasa V a), 2. miejsce: Wojciech Rycerz (klasa IV b) oraz wyróżnienia: Zofia Uryga (klasa IV a), Oliwia Wołoszyn (klasa IV c).
Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody niespodzianki. Warto dodać, że najlepsze prace zostały wydane w formie darmowych pocztówek i były rozprowadzane na terenie miasta. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się podczas lubańskiego „Jarmarku Bożonarodzeniowego” w dniu 21 grudnia br., a zwieńczeniem konkursu jest wystawa prac w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu.

Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym oraz wszystkim, których świąteczny temat zainspirował do twórczej pracy i przy okazji promocji naszego regionu. Cieszy nas nie tylko liczny udział w konkursie naszych uczniów, ale też długa lista nagrodzonych. Brawo!

Szkolnym koordynatorem konkursu była pani Justyna Ziółkowska – nauczyciel plastyki. 

I.S.