Za nami kolejne zmagania koszykarskie – półfinał i finał strefy jeleniogórskiej

Uczniowie lubańskiej „Jedynki” wzięli udział w zawodach koszykarskich, których celem było wyłonienie najlepszych zespołów wśród szkół podstawowych naszego regionu. Najpierw w półfinale, grając systemem „każdy z każdym”, swoje umiejętności zaprezentowały cztery drużyny: SP1 Lubań, SP10 Jelenia Góra, SP5 Zgorzelec oraz SP Nowogrodziec. W tej część zawodów wyniki naszej ekipy przedstawiały się następująco: SP1Lubań – SP10 Jelenia Góra (37:13), SP1Lubań -SP5 Zgorzelec (18:27), SP1 Lubań – SP Nowogrodziec (15:8), co finalnie dało nam 2. miejsce. Warto zaznaczyć, że do kolejnego etapu awansowały dwie najlepsze drużyny, a zdobyte punkty zapewniły nam awans do finału, który odbył się 10 grudnia br. w PGE Arena w Zgorzelcu. I tu miło nam poinformować, że koszykarze naszej szkoły zaprezentowali również szereg umiejętności technicznych, a każde starcia z najlepszymi przeciwnikami regionu z pewnością zasługują na wielkie uznanie. Nie było łatwo, jednak ten etap w „Finale Strefy Jeleniogórskiej Koszykówki Chłopców” w ramach „Igrzysk Młodzieży Szkolnej” zakończyliśmy również sukcesem, bowiem zajęliśmy 3. miejsce. Kolejność końcowa finału przedstawia się następująco: 1. miejsce – SP 11 Jelenia Góra, 2. miejsce – SP 5 Zgorzelec, 3. miejsce – SP1 Lubań, 4. miejsce – SP Mirsk. Brawa dla zawodników i opiekuna – pana Dariusza Wajcfelta – nauczyciela wychowania fizycznego. Gratulujemy kolejnego sukcesu!

I.S.