Najlepsi w matematycznych pojedynkach – mamy finalistów konkursu matematycznego KOMA!

Po raz kolejny w lubańskiej „Jedynce” odbył się szkolny etap „Konkursu Matematycznego KOMA” organizowanego przez Fundację Matematyków Wrocławskich i Uniwersytet Wrocławski. Uczestnicy konkursu w ściśle określonych warunkach musieli wysłuchać wykładu online przygotowanego przez pracowników Instytutu Matematycznego Uniwersytetu Wrocławskiego, następnie rozwiązywali zadania związane z przedstawionym zagadnieniem. I właśnie to jest ciekawe, bowiem przez to konkurs ma niespotykaną formę. Okazuje się, że nie bazuje na wcześniejszej wiedzy, dzięki czemu jego odbiorcami są nie tylko najlepsi matematycy, ale też wszyscy uczniowie o dużym potencjale intelektualnym. Ważna jest w nim umiejętność słuchania i przetwarzania informacji. Dużą trudność stanowi (zwłaszcza dla młodszych uczniów) sensowne robienie notatek czy właściwe posługiwanie się nimi podczas szeregu zadań. Warto zaznaczyć, że konkurs na etapie szkolnym, jak również podczas finału, obejmuje kilka części, tj. najpierw godzinny wykład na dany temat, następnie zadania związane z przedstawionym wcześniej materiałem. Niezmiernie cieszy fakt, że do finału zakwalifikowało się dwóch ósmoklasistów naszej szkoły: Oskar Brzozowski z klasy 8c oraz Maciej Sołtys z klasy 8a. Należy nadmienić, iż chłopcy jako jedyni z Lubania dostali się do kolejnego etapu ze wszystkich startujących grup wiekowych. Nauczyciele odpowiedzialni za konkurs to nasi szkolni matematycy: pani Agnieszka Patron – przygotowująca uczniów oraz pan Daniel Kucharczyk – organizator szkolnych eliminacji. Gratulujemy kolejnego sukcesu! Pozostaje nam trzymać kciuki za naszych uczniów podczas finałowych zmagań, a te odbędą się 28.01.2022 r. w formie online. 

D.K, I.S.