Lubańska Jedynka podczas finałów strefy jeleniogórskiej w pływaniu.

Za nami kolejne zawody pływackie w ramach cyklu imprez organizowanych przez MDK Lubań, MOSiR Lubań oraz Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk. Uczniowie lubańskiej „Jedynki”, dla których pływanie jest pasją i zamiłowaniem, wzięli udział w tych zawodach. Tym razem najlepsi pływacy naszej szkoły startowali indywidualnie w „Finale Strefy Jeleniogórskiej Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej”. Wśród pływaków wystąpili najlepsi zawodnicy strefy jeleniogórskiej, tj. około 150 uczestników. Reprezentanci SP1 startowali w kategorii starszych, czyli jako młodzież szkolna (kl. 7-8), prezentując szereg swoich umiejętności sportowych w wybranych stylach pływackich. Ostatecznie uzyskaliśmy następujące wyniki: Maja Ociesa (kl. 7d) – 3. miejsce w stylu motylkowym, 7. miejsce w stylu grzbietowym, Hubert Grzybowski (kl. 8b) – 4. miejsce w stylu grzbietowym, 8. miejsce w stylu dowolnym, Michał Burniak (kl. 8a) – 6. miejsce w stylu motylkowym, 5. miejsce w stylu zmiennym, Paweł Łuczak (kl. 7a) – 6. miejsce w stylu klasycznym, 12. miejsce w stylu dowolnym. Należy zaznaczyć, że w każdej kategorii wiekowej chłopców i dziewcząt dokonano podsumowań. I tu mamy się czym pochwalić, bowiem w kategorii „Igrzysk Młodzieży Szkolnej Chłopców” nasza szkoła zajęła drużynowo 3. miejsce! Gratulacje! Brawo dla wszystkich startujących i opiekuna – pana Dariusza Wajcfelta – nauczyciela wychowania fizycznego. Po raz kolejny widać, że programy pływackie funkcjonujące w naszym rejonie przynoszą efekty w postaci osiągnięcia docelowego poziomu sprawności, dzięki czemu nasi uczniowie mogą sprawdzić nie tylko swoje umiejętności pływackie, pokazać dobrą technikę wypracowaną w swoim stylu, ale też dobrze się przy tym bawić. 

I.S.