Zdobyliśmy tytuł Mistrza Powiatu w Piłce Koszykowej Dziewcząt kl. VI i młodszych!

Dnia 25 listopada br. w hali sportowej MOSiR odbyły się „Mistrzostwa Powiatu Lubańskiego w Piłce Koszykowej 3-osobowej dziewcząt klas VI i młodszych”. W zawodach wzięły udział reprezentacje szkół podstawowych ze Świeradowa, Kościelników i nasza szkoła, czyli SP1 Lubań. Do starcia z rywalami przystąpiliśmy pełni wiary, że wywalczymy najwyższe miejsce na podium. Nasze przekonanie o sile drużyny w pełni potwierdziło się w trakcje zaciętej rywalizacji, a zawodniczki zaprezentowały niezwykle skuteczne akcje oraz grę na bardzo wysokim poziomie. W pierwszym meczu zespół z Kościelników pokonał drużynę ze Świeradowa 6:4, w drugim spotkaniu reprezentacja naszej szkoły pokonała ekipę ze Świeradowa 7:3, natomiast w decydującym meczu reprezentacja naszej szkoły rozgromiła Kościelniki  10:1. Tym samym zdobyliśmy Mistrzostwo Powiatu i awansowaliśmy do finału strefy jeleniogórskiej.  To zasłużony sukces naszych dziewcząt, których systematyczna i solidna praca przyniosła wspaniały efekt. Dziewczęta, gratulujemy kolejnego sukcesu sportowego! Trzymamy za Was kciuki podczas kolejnego starcia tym razem 13 grudnia w Jeleniej Górze.
Skład naszej reprezentacji: Dorota Oleksy, Maja Białkowska, Julia Tomkiewicz, Maja Ociesa. Opiekunem drużyny był pan Piotr Barański – nauczyciel wychowania fizycznego. 

I.S.