Zdobyliśmy tytuł Mistrza Powiatu w Koszykówce!

Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie sportowym uczniów naszej szkoły! Tym razem wzięliśmy udział w finale powiatowym „Igrzysk Dzieci w Koszykówce 3×3”, inaczej nazywanym streetball. Wydarzenie sportowe odbyło się w dniu 02.12.2021 r. i miało miejsce w hali MOSiR w Lubaniu. Wśród uczestników nie zabrakło naszej szkoły, czyli SP1. W rozgrywkach wzięły udział również zespoły z okolicznych szkół, tj. ze Świeradowa, z Pisarzowic oraz z Kościelników. Należy zaznaczyć, iż turniej odbył się systemem każdy z każdym, więc mogliśmy sprawdzić swoje umiejętności ze wszystkimi drużynami. Każde starcie zakończyliśmy sukcesem, bowiem wygraliśmy 4:3 ze Świeradowem, 8:2 z Kościelnikami, a 9:4 z Pisarzowicami. Takie wyniki zapewniły nam tytuł Mistrza Powiatu. Po raz kolejny nasi sportowcy pokazali swoje umiejętności na bardzo wysokim poziomie, a zapał, jaki wkładali w każdą akcję czy niełatwe starcie z przeciwnikiem, z pewnością zasługują na ogromne uznanie. Brawo, chłopaki! Jesteśmy z Was dumni!

Skład zespołu: Swerczyk Wojciech, Kuzia Mikołaj, Wójtowicz Filip, Otfinowski Ksawery. Opiekunem drużyny był pan Marcin Ludward – nauczyciel wychowania fizycznego, a do zawodów drużynę przygotował pan Piotr Barański – nauczyciel wychowania fizycznego.
Gratulujemy kolejnego sukcesu!

I.S.