Życzliwość górą!

Życzliwość odgrywa istotną rolę w życiu każdego młodego człowieka, dlatego nauczyciele naszej szkoły przy każdej okazji czynią starania, by wprowadzić modę na życzliwość i kulturę osobistą. Doskonałą okazją do rozpowszechniania idei ludzkiej serdeczności stał się obchodzony 21 listopada „Dzień Życzliwości i Pozdrowień”. W tym roku kampania życzliwości trwała w naszej szkole aż tydzień! W tym czasie podjęliśmy się wielu inicjatyw – przy wejściu do szkoły wszystkich witano cytatami zachęcającymi do dzielenia się życzliwością. Na tablicach, drzwiach każdej sali zaprezentowano szereg haseł o życzliwości, korytarze ozdobiono kolorowankami ze słoneczkiem, a społeczność szkolna założyła stroje w żółtych barwach. Podczas przerw śpiewano wspólnie radosne piosenki, uczniowie mogli wykazać się również pomysłowością przy tworzeniu miłych słów, gdyż każdy miał możliwość zapisania ich na specjalnej tablicy. Każdego dnia podczas przerw starsi uczniowie uczyli młodszych tańca – belgijki, by w kulminacyjnym momencie zatańczyć go wspólnie na boisku szkolnym. Było radośnie, śmiesznie i wyjątkowo miło! Swoje działania zakończyliśmy udziałem w piątkowej i sobotniej Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności we współpracy z Ogniskiem Wychowawczym dla Dziewcząt im. Św. Jadwigi w Lubaniu. Był to wyjątkowy tydzień –  pełen uśmiechów, miłych słów i gestów. Obfitował w szereg działań, a wszystkiemu towarzyszyły pozytywne emocje i dobre uczynki. Akcję promowania życzliwości chcemy przedłużyć na następne dni, tygodnie, miesiące…, aby zachęcić do czynienia dobra na wielu płaszczyznach. Poprzez te działania uczniowie lubańskiej „Jedynki” przekonali się, że przychylne nastawienie do innych, uśmiech, miłe słowo czy uprzejmy gest, potrafią wprowadzić w dobry nastrój, a wzajemne okazywanie życzliwości powinno towarzyszyć wszystkim każdego dnia. Warto pamiętać, że właśnie te proste gesty są tak istotne, a miłe słowa mają moc! 

Organizatorem tegorocznych działań był Szkolny Klub Wolontariatu pod kierunkiem opiekunki – pani Beaty Kazan – nauczycielki religii. 

I.S.