WIZYTA FUNKCJONARIUSZY STRAŻY MIEJSKIEJ

      Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest przekazywanie wiedzy na temat bezpiecznych zachowań oraz zapobiegania sytuacjom zagrażającym życiu na każdym etapie edukacji dzieci.

         W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem . Na początku każdego roku szkolnego uczniowie najmłodszych klas uczą się i utrwalają zasady bezpiecznego poruszania się w otoczeniu szkoły i poza nią, poznając podstawowe znaki drogowe znane pieszym użytkownikom dróg. W celu uatrakcyjnienia zajęć organizuje się spotkania z ludźmi, którzy dbają o bezpieczeństwo z racji wykonywanego zawodu. Tym razem w dniach 22 i 23 listopada 2021r. odwiedziła nas funkcjonariuszka Straży Miejskiej w Lubaniu. Zaproszony gość rozmawiał z uczniami o bezpiecznym poruszaniu się po drodze, a w szczególności  omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły.

Uczniowie mieli również okazję wykazać się wiedzą na temat bezpiecznych zachowań i postaw podczas  spotkania z obcym psem. Nasz gość krok po kroku zaprezentował dzieciom pozycję „żółwia”, która minimalizuje ewentualne uszkodzenia ciała podczas potencjalnego ataku psa. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem, pod czujnym okiem funkcjonariuszki, przećwiczyły i utrwaliły sobie tę pozycję. Podczas spotkania przypomniano również dzieciom zasady dotyczące kontaktów z osobami nieznajomymi oraz utrwalono numery alarmowe. Funkcjonariuszka dużą uwagę poświęciła noszeniu odblasków. Podkreśliła, że taki mały element jak odblask może uratować nasze życie i sprawić, że staniemy się widoczni przez kierujących pojazdem z odległości kilkudziesięciu metrów. Na koniec spotkania każdy uczestnik otrzymał odblaski.

Poprzez takie zajęcia nasi uczniowie będą z pewnością lepszymi ekspertami w dziedzinie bezpiecznego zachowania się na drodze.

Funkcjonariuszce dziękujemy za przybycie i poświęcony czas!

A.O.