Pasmo kolejnych sukcesów pływackich w SP1

Pasję i zamiłowanie do pływania przejawia liczna grupa uczniów lubańskiej „Jedynki”. Młodzi adepci tej dyscypliny sportu pływają i wygrywają indywidualnie oraz drużynowo, wykazując się wspaniałymi umiejętnościami technicznymi w różnych stylach. Dnia 17 listopada br. nasi pływacy mieli okazję do przeżycia wielkiej sportowej przygody, bowiem tego dnia uczestniczyli w Indywidualnych oraz Drużynowych Zawodach Pływackich – Igrzyskach Dzieci (kl. młodsze) oraz Młodzieży (kl. 7-8). Areną zawodów była pływalnia „Laguna” w Lubaniu. Każdy zawodnik startował w dwóch wybranych stylach pływackich, rywalizując z rówieśnikami z innych szkół z  Lubania. Zdobyliśmy zaszczytne miejsca na podium, a wszyscy ci, którzy uzyskali najwyższe noty, tj. miejsca I-III miejsca awansowali do strefy jeleniogórskiej.

Wśród kategorii klas 7-8 „Igrzysk Młodzieży Szkolnej Chłopców” zdobyliśmy: I miejsce w stylu grzbietowym na 50 m (Hubert Grzybowski) , III miejsce w stylu dowolnym na 50m (Hubert Grzybowski), III miejsce w stylu grzbietowym na 50 m (Bartosz Jaskot), III miejsce w stylu zmiennym na 100 m (Bartosz Jaskot), I miejsce w stylu dowolnym na 50 m (Michał Burniak), II miejsce w stylu zmiennym na 100 m (Michał Burniak), VI miejsce w stylu grzbietowym na 50 m (Bartłomiej Górski), VII miejsce w stylu dowolnym na 50 m (Bartłomiej Górski), VI miejsce w stylu dowolnym na 50 m (Paweł Łuczak), II miejsce w stylu klasycznym na 50m (Łuczak Paweł). Z kolei wśród kategorii klas 7-8 „Igrzysk Młodzieży Szkolnej Dziewcząt” zdobyliśmy: I miejsce w stylu grzbietowym na 50 (Iga Dragunowicz), III miejsce w stylu dowolnym na 50 m (Iga Dragunowicz), I miejsce w stylu dowolnym na 50 m (Wiktoria Wójcik), I miejsce w stylu zmiennym na 50 m (Wiktoria Wójcik), II miejsce w stylu grzbietowym na 50 m (Maria Leszczyńska), VII miejsce w stylu dowolnym na 50 m (Maria Leszczyńska), IV miejsce w stylu klasycznym na 50 m (Julia Żuławska), VI miejsce w stylu dowolnym na 50 m (Julia Żuławska), IV miejsce w stylu grzbietowym na 50 m (Justyna Wajler), VI miejsce w stylu klasycznym na 50 m (Justyna Wajler). Drużynowo zarówno dziewczęta, jak i chłopcy uplasowali się na 2. miejscu w powiecie. 

W kategorii młodszej  „Igrzysk Dzieci Chłopców” zdobyliśmy: V miejsce w stylu grzbietowym na 50 m (Maksymilian Łasica), V miejsce w stylu klasycznym na 50 m (Maksymilian Łasica), natomiast wśród dziewcząt uzyskaliśmy: I miejsce w stylu motylkowym na 25 m (Maja Ociesa), I miejsce w stylu grzbietowym na 50 m (Maja Ociesa), V miejsce w stylu grzbietowym na 50 m (Viktoria Grzybowska), VI miejsce w stylu dowolnym na 50 m (Viktoria Grzybowska). Drużynowo dziewczęta znalazły się na 3. miejscu w powiecie, a chłopcy na 4. 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w zawodach, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w tej dyscyplinie. Opiekunem naszych pływaków był pan Dariusz Wajcfelt – nauczyciel wychowania fizycznego, który systematycznie zachęca  uczniów do uprawiania różnorodnych form aktywności fizycznej i promuje  sportowy styl życia. 

I.S.