OBCHODY 11 LISTOPADA

„Jeszcze jeden listopad do okna zapukał
żółtych liści szelestem. I znów nas odszukał.
Nas, zapatrzonych w przeszłość. W dni klęski i chwały
Które nam po przodkach w spuściźnie zostały.”

        11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia pamiętamy i czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Już od  najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. W tym roku uroczystości odbyły się kameralnie w klasach z uwagi na zachowanie procedur bezpieczeństwa wynikających z pandemii. Dlatego też 10 listopada w klasach             I-III odbyły  się pogadanki oraz  zajęcia plastyczne, a o godzinie 10.00, przyjmując właściwą postawę „na baczność,” wszyscy uczniowie w swoich klasach odśpiewali hymn Polski, włączając się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”.

Upamiętniając to święto uczniowie klasy II b pod opieką wychowawcy  udali się do Słonecznego Przedszkola Niepublicznego Nr 1 w Lubaniu  z biało – czerwonymi barwami. W miłej i odświętnej atmosferze uczniowie podarowali przedszkolakom własnoręcznie wykonane biało-czerwone flagi i kokardy narodowe. Następnie wspólnie odśpiewały hymn państwowy. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Również w  dniu 10 listopada 2021r.  uczniowie klasy 3a z wychowawczynią udali się do Urzędu Miasta w Lubaniu. W imieniu pani Dyrektor SP nr 1  oraz całej społeczności szkolnej przekazali na ręce Burmistrza Miasta Lubań okolicznościową kokardę narodową, a wszystkim pracownikom Urzędu Miasta wręczyli samodzielnie przygotowane mniejsze  w barwach narodowych. 

Podczas spotkania Burmistrz Miasta odpowiadał  na pytania uczniów, którzy dowiedzieli się m.in. dlaczego Święto Niepodległości jest tak ważne i w jaki sposób będzie obchodzone przez mieszkańców miasta.

A.O.