Jak rozgromiliśmy reprezentacje innych szkół w piłce koszykowej 3*3 chłopców…

Odpowiednio opanowane podania, dobre kozłowanie, zdobywanie punktów za celne rzuty do kosza przeciwnika to niezastąpione elementy gry koszykarskiej. Dziś nie sposób wyobrazić sobie bez nich meczu koszykarskiego. Drużyna lubańskiej „Jedynki” miała je opanowane niemal do perfekcji podczas Mistrzostw w Piłce Koszykowej. 18 listopada br. w hali sportowej MOSiR w Lubaniu odbyły się „Mistrzostwa Powiatu w Piłce Koszykowej 3*3 chłopców w kategorii klas 7-8”. Do rywalizacji przystąpiły najlepsze reprezentacje powiatu lubańskiego. Wśród nich były ekipy z następujących szkół podstawowych: ze Świeradowa, z Pisarzowic, Siekierczyna, SP2 Lubań, SP4 Lubań oraz nasza szkoła, czyli SP1. Zawody odbywały się w dwóch grupach, w których mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Najlepsze drużyny dotarły do półfinałów. Wygrane mecze dały najlepszym zespołom szansę na finał o Mistrzostwo Powiatu. Reprezentacja naszej szkoły w swojej grupie trafiła najpierw na zespoły z Siekierczyna i lubańskiej „Czwórki”. Z Siekierczynem wygraliśmy 12:8, natomiast z SP4 14:2. Z kolei w półfinale zagraliśmy z reprezentacją Świeradowa. Należy zaznaczyć, że ten mecz również zakończyliśmy sukcesem, bowiem pokonaliśmy przeciwnika wynikiem 9:4. W decydującym meczu o tytuł Mistrza Powiatu pokonaliśmy zawodników z Siekierczyna wynikiem 14:3. Tym samym zdobyliśmy zaszczytne 1. miejsce! Ten wynik zapewnił nam miejsce na podium – zdobyliśmy tytuł Mistrza Powiatu oraz okazaliśmy się najlepsi w Lubaniu w tej dyscyplinie.  Umiejętności naszej drużyny były na wysokim poziomie, a zapał, jaki koszykarze wkładali w każde starcie z przeciwnikiem, na pewno zasługuje na pochwałę. Wszystkim dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły. Brawo! Tak trzymać, chłopaki! 

Skład reprezentacji: Filip Boroszko, Szymon Markut, Kamil Tomkiewicz, Łukasz Łuńczuk, Mateusz Brodziak. Opiekunem drużyny był pan Piotr Barański – nauczyciel wychowania fizycznego. 

I.S.