Mamy nagrodzonych w I Miejskim Konkursie Fotograficznym „Niepodległa w obiektywie”!

Odzyskanie niepodległości jest jednym z najczęściej wymienianych przez Polaków wydarzeń z przeszłości, stanowiących powód do dumy. Dlatego z okazji przypadającej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości organizowane są liczne działania, konkursy, podczas których można tę dumę pokazać. Postanowiliśmy wziąć udział w „I Miejskim Konkursie Fotograficznym” pod hasłem „Niepodległa w obiektywie”, nad którym patronat objął Burmistrz Miasta Lubań. Celem tego przedsięwzięcia było pokazanie pięknej, wolnej i niepodległej Polski za pomocą zdjęć. Konkurs dał naszym uczniom możliwość zaprezentowania innowacyjnych i kreatywnych spojrzeń na świętowanie Dnia Niepodległości, zaprezentowanie miejsc, w których czują się wolni, szczęśliwi i w których najchętniej spędzają wolny czas – miejsc, które ich zachwycają. Wszystko po to, by pokazać to, jak piękna jest nasza Niepodległa. 

Miło nam poinformować, że „I Miejski Konkurs Fotograficzny”, którego odbiorcami byli uczniowie klas I-VIII szkół podstawowych miasta Lubania, zakończył się szczęśliwie dla naszych uczniów. Uczennica klasy 8c – Iga Szymańska została Laureatką konkursu, a Krystian Nowak z klasy 6a zdobył wyróżnienie. Warto zaznaczyć, że prace naszych uczniów zostaną zaprezentowane szerszej publiczności na wystawie tematycznej dotyczącej 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i opublikowane na oficjalnej stronie miasta Lubań, a Laureatka zostanie nagrodzona pamiątkowym dyplomem i upominkiem podczas uroczystości zorganizowanej przez Urząd Miasta Lubań. Gratulujemy sukcesu!

Opiekunem był Krzysztof Stefan, nauczyciel historii.

I.S.