Udział w zawodach koszykarskich zakończony sukcesem – zdobyliśmy Wicemistrzostwo Powiatu, Mistrzostwo Lubania!

Początek listopada był okazją do uzyskania cennych wyróżnień sportowych w rozgrywkach koszykarskich dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w rozgrywkach finałowych piłki koszykowej 3-osobowej dziewcząt. Zawody, obejmujące powiat lubański, rozgrywane były na terenie hali sportowej MOSiR w Lubaniu. W finale wystąpiły drużyny szkół podstawowych ze Świeradowa, Kościelnik, Pisarzowic oraz nasza reprezentacja – SP1 Lubań. Mistrzostwa zakończyły się dla nas sukcesem, bowiem zdobyliśmy następujące tytuły: Wicemistrzostwo Powiatu i Mistrzostwo Lubania. Należy zaznaczyć, że do najwyższego podium zabrakło naprawdę niewiele – dokładnie 1 punktu w ostatecznym starciu. Rozgrywki odbywały się systemem „każdy z każdym”, a więc nasze zawodniczki stanęły do rywalizacji z uczestniczkami wszystkich startujących szkół. W meczu ze Szkołą Podstawową ze Świeradowa – Zdroju nasze koszykarki wygrały 8:0, z ekipą reprezentująca Kościelniki 7:1, a w decydującym i bardzo wyrównanym starciu o zwycięstwo powiatu przegrały z zespołem Pisarzowic zaledwie jednym punktem 4:5. Nasze koszykarki w składzie: Marika Cierlik, Iga Szymańska, Karolina Wysocka oraz Zuzanna Wójcik wykazały się wielkim zaangażowaniem w grze oraz skutecznością w rzutach do kosza. Dziewczęta, gratulujemy kolejnego sukcesu sportowego, jednocześnie dziękujemy, że wkładacie w każde spotkanie tak wiele wysiłku, pokazujecie swoje cenne umiejętności i wykazujecie determinację na każdym kroku, a wszystko po to, by dostarczyć nam wielu pozytywnych emocji. Opiekunem drużyny był pan Piotr Barański – nauczyciel wychowania fizycznego.

I.S.