Mamy 1. miejsce w IV Miejskim Konkursie Historycznym! 

Trwający rok szkolny obfituje w liczne działania patriotyczne młodego pokolenia. Uczniowie lubańskiej „Jedynki” pamiętają o zbliżającym się święcie narodowym i pielęgnują kulturowe dziedzictwo kraju w związku z kolejną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednym z takich działań było propagowanie treści patriotycznych poprzez edukację historyczną wśród naszych uczniów. Jako szkoła wzięliśmy udział w konkursie historycznym ogłoszonym pod patronatem Burmistrza Miasta Lubań – pana Arkadiusza Słowińskiego. Tegorocznej edycji konkursu przyświecało hasło „Jeszcze Polska nie zginęła… – Narodowe Święto niepodległości 11 listopada”. Konkurs zorganizowano, by popularyzować wiedzę z zakresu kultury i historii narodowej, rozwijać zainteresowania historyczne wśród uczniów oraz kształcić uczucia i związki patriotyczne czy umiłowania do narodu i ojczyzny. Odbiorcami byli uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych miasta Lubań, którzy pomyślnie zakończyli zmagania szkolne. Do etapu miejskiego przystąpili najlepsi znawcy historii z lubańskich szkół, którzy reprezentowali swoje placówki. Z każdej szkoły było to dwóch przedstawicieli. SP1 reprezentowali: Julia Jackiewicz z klasy 7d oraz Mateusz Wereszczyński z klasy 8d. Uczestnicy odpowiadali na pytania za pomocą aplikacji Kahoot, sprawdzając się w zakresie historii naszej ojczyzny. Niezmiernie cieszy fakt, iż wśród zwycięzców znalazł się nasz uczeń  – Mateusz Wereszczyński, który zajął 1. miejsce i tym samym zdobył tytuł Laureata konkursu. Gratulujemy sukcesu! Nauczycielem przygotowującym do konkursu była pani Agnieszka Stępak-Cybulska – nauczyciel historii.

Należy zaznaczyć, iż Laureat zostanie nagrodzony pamiątkowym dyplomem i nagrodą niespodzianką 10 listopada podczas okolicznościowej uroczystości zorganizowanej przez Urząd Miasta Lubań. 

I.S.