Kolejna przygoda z szachami – V Turniej Szachowy w SP1

Już po raz kolejny rozegraliśmy Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora. Tegoroczne rozgrywki dały szachistom możliwość zasmakowania klimatu rywalizacji turniejowej, bowiem  29 października br. odbył się już piąty „Szkolny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora”. Nad całością przedsięwzięcia czuwał pan Marcin Ludward – opiekun „Kółka szachowego”. W naszej szkole osób grających w szachy jest sporo, a z roku na rok przybywa ich coraz więcej. Ci, którzy grają, dobrze wiedzą, że cierpliwość, wytrwałość czy opanowanie to niezastąpione cechy osób uprawiających tę dyscyplinę. W tegorocznych rozgrywkach wzięło udział 10 uczestników klas IV-VIII. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim, a jego założeniem było nie tylko upowszechnienie tej królewskiej gry, ale też możliwość zasmakowania zdrowej rywalizacji, postępowania według zasad fair play czy szacunku wobec przeciwnika. Z pewnością dla wszystkich uczestników sam udział w turnieju było ogromnym przeżyciem, dla wielu młodych adeptów był okazją do wykazania się doskonałą pamięcią, niezwykłą koncentracją, logicznym i strategicznym myśleniem. Jednak tylko najlepsi stanęli na podium, a wśród nich ex aeuquo tytuł Mistrza zdobyli: ósmoklasista – Szymon Markut oraz czwartoklasista – Oskar Usyk. Chłopcy  przegrali jedną partię, dlatego postanowiliśmy przyznać im dwa pierwsze miejsca. Natomiast na 3. miejscu uplasował się Kamil Tomkiewicz z klasy 8c. 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w turnieju, a zwycięzcom gratulujemy znakomitych technicznych partii!

Uczestnicy turnieju: Amelia Bil, Martyna Karłowska, Szymon Markut, Oskar Usyk, Oskar Brzozowski, Kamil Tomkiewicz, Tobiasz Żbikowski, Hubert Kadej, Mateusz Krupa, Paweł Kiełdanowicz. 

I.S.