Kulturowe lekcje języka obcego – wszystko o halloween po angielsku

Koniec października był doskonałą okazją do tego, by zachęcić naszych uczniów, a dokładnie  ósmoklasistów, do podjęcia działań w ramach samodzielnego prowadzenia lekcji kulturowych. Uczennice klasy 8 d: Iga Dragunowicz, Wiktoria Ałykow i Laura Fortuna wcieliły się w rolę prowadzących i zrealizowały lekcje na  temat, który ich interesuje. Tematem przeprowadzonych zajęć były zwyczaje halloweenowe (Let`s learn about scary traditions). Uczennice zrealizowały założone cele edukacyjne, prezentując swoim słuchaczom nie tylko słownictwo nawiązujące do halloween, ale również szereg zagadek tematycznych, krzyżówki czy quizy ze słodkimi nagrodami w postaci cukierka. Nie zabrakło też klimatycznej muzyki i strasznych filmików. Te pełne emocji i strachu formy zajęć spodobały się wszystkim. Zadania przygotowane przez prowadzące zawierały elementy tajemnicy i sporą dawkę humoru. Było śmiesznie, zabawowo! Okazało się, że elementy zaskoczenia i odkrywania czegoś nowego, a także humor, zabawa i współpraca w grupie to silne czynniki motywujące uczniów do nauki języka obcego oraz skutecznego zapamiętywania nowego słownictwa. Osobą odpowiedzialną z arealizację zadania była pani Sylwia Matusiak – nauczyciel języka angielskiego. 

I.S.