WYJŚCIE DO KINA

Już kolejny rok uczniowie naszej szkoły uczestniczą w Interdyscyplinarnym Programie Edukacji Medialnej i Społecznej ,,Kinoszkoła”. W ramach tego programu  26 października 2021r. uczniowie klas I – III wraz z opiekunami uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, które odbyły się w kinie „Wawel”. Podczas  prelekcji dzieci wysłuchały krótkiego wykładu na temat zasad i umów, tak ważnych w naszym życiu. Podsumowaniem rozważań było obejrzenie rozśpiewanej opowieści o tym, jak próba uratowania myszy uczyni z czworga ośmiolatków zgraną paczkę. 

Główna bohaterka filmu „Zielona szkoła”- ośmioletnia Meral, przenosi się z rodziną do innego miasta. Oznacza to dla niej zmianę szkoły. Dziewczynka próbuje nawiązać pierwsze przyjaźnie przed wyjazdem na jesienny obóz. Jest to jednak trudniejsze niż jej się zdawało. Dużo łatwiej udało jej się nawiązać więź z małą białą myszką, która zamieszkuje z nią w jej nowym pokoju. Meral nazwała swoją przyjaciółkę Peepeep. Postanawia ją zabrać na obóz w obawie, że dzikiego lokatora odkryją jej rodzice. Dzięki myszce dziewczynka szybko zdobywa uznanie kolegów. Niestety, chwila nieuwagi wystarcza, aby Peepeep została porwana przez sowę. Meral wraz z kolegami wyrusza na wyprawę ratunkową do lasu, podczas której pozna siłę prawdziwej przyjaźni.

Dla Meral i jej rówieśników z klasy tytułowa zielona szkoła okazuje się przełomowa. Podczas tego wyjazdu nieśmiała do tej pory dziewczynka, nie do końca akceptowana przez resztę uczniów, nabierze śmiałości i zbliży się do pozostałych. Ten wyjazd będzie również okazją do tego, aby poznać mechanizmy, które rządzą światem przyrody. Czasami są one bardzo brutalne,         o czym główna bohaterka przekonała się osobiście.

„Zielona szkoła” to nie tylko przygoda. To ważna lekcja życia.

Wizyta w kinie to była porcja wyśmienitej i pouczającej zabawy.

A.O.