Kolejny sukces sportowy! Zdobyliśmy tytuł Mistrza Powiatu w Piłce Koszykowej Chłopców!

Uczniowie naszej szkoły uzyskali zaszczytny tytuł Mistrza Powiatu w „Miejsko-Powiatowych Zawodach w Piłce Koszykowej Chłopców” w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Turniej, zorganizowany przez MDK w Lubaniu oraz Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk, rozegrany został w 7 października br., a przystąpiły do niego najlepsze reprezentacje powiatu lubańskiego. Sportowcy lubańskiej „Jedynki” wypadli rewelacyjnie! Chłopcy pokazali na parkiecie umiejętności koszykarskie na bardzo wysokim poziomie. W każdym starciu z rywalem nie brakowało wspaniałych akcji, zarówno zespołowych, jak i indywidualnych, niespodziewanych zwrotów akcji,  rzutów za dwa czy trzy punkty. Okazuje się, że lekcje wychowania fizycznego oraz dodatkowe zajęcia przygotowujące  do meczów  pozwoliły do perfekcji opanować naszym uczniom koszykarskie podania, właściwe kozłowanie czy  zapobieganie zdobywania punktów przez drużynę przeciwną. Jesteśmy z Was dumni! Wszystkim dziękujemy za udział i życzymy powodzenia w dalszych eliminacjach. 

Opiekunem drużyny był pan Dariusz Wajcfelt – nauczyciel wychowania fizycznego.

Skład reprezentacji: Łukasz Łuńczuk, Szymon Markut, Filip Boroszko, Hubert Grzybowski, Kamil Tomkiewicz, Oskar Brzozowski, Mateusz Brodziak, Bartosz Jaskot, Mateusz Wereszczyński, Maksymilian Galiński, Paskal Malicki.

I.S.