Co za biegi!

Zawody w biegu sztafetowym są stałym wydarzeniem sportowym, a tegoroczny finał „Sztafetowych Biegów Przełajowych” w kategorii „Igrzysk Dzieci” (kl. 5-6) oraz „Igrzysk Młodzieży Szkolnej” (kl. 7-8) odbył się 5 października br. „Areną biegowej rywalizacji” stała się Olszyna, gdzie uczniowie lubańskiej „Jedynki” zaprezentowali swoje umiejętności biegowe, startując u boku innych szkół powiatu lubańskiego. W tym roku w finale wzięły udział następujące placówki: SP Pisarzowice, SP Świeradów, SP Smolnik, SP 1 z Olszyny, SP 3 Olszyna, SP 2 Lubań, SP 4 z Lubania oraz nasza szkoła – SP1 Lubań. Technicznie nasi biegacze zaprezentowali się naprawdę dobrze, jednak do najwyższych miejsc na podium zabrakło niewiele. Zawodnicy reprezentujący SP1 wykazali się dobrą wytrzymałością szybkościową, pokazali doskonałe predyspozycje do biegania po łuku oraz udowodnili, że opanowali umiejętności finiszowania. Bieganie grupowe okazało się również dobrym sposobem do wzmocnienia więzi między uczniami, przecież … w grupie siła. Należy zaznaczyć, że każda sztafeta składała się z sześciu zawodników, a uczestnicy mieli do przebiegnięcia dany dystans: dziewczyny – 700 metrów, a chłopcy – 1000 metrów. Nasza szkoła w kategorii dziewcząt (kl. 5-6) zdobyła 2. miejsce na osiem szkół z powiatu lubańskiego, natomiast chłopcy (kl. 5-6) zajęli ostatecznie  6. miejsce. Z kolei wśród klas starszych (7-8) w kategorii chłopców zdobyliśmy wicemistrzostwo powiatu, a wśród dziewcząt  (7-8) – uplasowaliśmy się na 4. lokacie.

Skład dziewcząt kl. 5-6: Maja Ociesa, Julia Jackiewicz, Kornelia Rudnicka, Dorota Oleksy, Maja Dziędzioła, Julia Tomkiewicz, Maja Białkowska, 

Skład chłopców kl. 5-6: Mateusz Krupa, Maksymilian Łasica, Miłosz Baranowski, Błażej Caban, Szymon Jarosiewicz, Kacper Świderski, Fabian Jurak.

Skład dziewcząt kl. 7-8: Iga Dragunowicz, Iga Szymańska, Dominika Mazur, Amelia Wołoszyn, Wiktoria Wójcik, Maria Leszczyńska,

Skład chłopców kl. 7-8: Kacper Burdelak, Łukasz Łuńczuk, Bartosz Jaskot, Mateusz Brodziak, Kamil Tomkiewicz, Oskar Brzozowski. Brawa dla wszystkich startujących! 

Opiekunami drużyn byli panowie: Marcin Ludward, Piotr Barański – nauczyciele wychowania fizycznego. 

I.S.