Nasi uczniowie najlepsi w powiatowych i miejskich zawodach pływackich w dwuboju nowoczesnym!

Pod koniec września przyszedł czas na sprawdzenie się w umiejętnościach pływacko-biegowych, a dokładnie w Dwuboju Nowoczesnym. Uczniowie lubańskiej „Jedynki” wzięli udział w Miejskich i Powiatowych Zawodach w Dwuboju Nowoczesnym 2021. Rozgrywki zostały przeprowadzone 23 września br. przez Młodzieżowy Dom Kultury w Lubaniu. Zawody połączyły pływanie na 100 m stylem dowolnym i bieg na 1000 m. Uczestnicy zawodów zaprezentowali się doskonale, bowiem wszystkie startujące drużyny („dwójki”) uplasowały się na podium, zajmując najwyższe miejsca w klasyfikacji powiatowej i miejskiej w rozgrywanych kategoriach wiekowych – Igrzyskach Dzieci i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.  Ostatecznie jako drużyna uplasowaliśmy się na 1. miejscu w zawodach miejskich oraz powiatowych

Wyniki przedstawiają się następująco:

Wiktoria Wójcik, Iga Dragunowicz – I miejsce w Finale Powiatowym w Dwuboju Nowoczesnym w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

Hubert Grzybowski, Bartosz JaskotI miejsce w Finale Powiatowym w Dwuboju Nowoczesnym w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

Maja Ociesa, Wiktoria Grzybowska – I miejsce w Finale Powiatowym w Dwuboju Nowoczesnym w Igrzyskach Dzieci 

Błażej Caban, Maksymilian Łasica – II miejsce w Finale Powiatowym w Dwuboju Nowoczesnym w Igrzyskach Dzieci

Podsumowując – były to niezwykle udane starty, niesamowita atmosfera sportowa, wspaniałe zawody na bardzo wysokim poziomie oraz niezapomniane przeżycia. Gratulujemy i życzymy dalszych  sukcesów w kolejnych eliminacjach  – tym razem wojewódzkich, które dobędą się w Nowej Rudzie. Opiekunowie drużyn: pan Mariusz Król oraz Dariusz Wajcfelt – nauczyciele wychowania fizycznego. 

I.S.