Wicemistrzostwo powiatu w piłce nożnej dla lubańskiej Jedynki!

Rozgrywki piłkarskie są źródłem wielu emocji, a rozgrywane wśród dzieci i młodzieży są przede wszystkim sprawdzianem umiejętności, które młodzi zawodnicy zdobywają głównie podczas treningów w szkole czy w swoich klubach sportowych. Nasi sportowcy chętnie ćwiczą techniki gry w piłkę nożną i wyczekują kolejnych starć z rówieśnikami. Tym razem wzięliśmy udział w Powiatowych Finałach w Piłce Nożnej klas szóstych i młodszych w ramach Igrzysk Dzieci Szkół Podstawowych.

Dnia 16.09.2021 r. na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubaniu odbyły się eliminacje powiatowe. W rozgrywkach wzięli udział: reprezentanci lubańskiej „Jedynki”, SP 4 Lubań, SP Smolnik, SP Świeradów oraz SP Olszyna. Turniej odbywał się systemem „każdy z każdym”. Niestety, tego dnia aura nie sprzyjała rozgrywkom – cały czas padał deszcz, więc warunki były dość trudne. Jednak po niezwykle emocjonujących meczach reprezentacja naszej szkoły zdobyła ostatecznie tytuł Wicemistrza powiatu lubańskiego w piłce nożnej, ulegając w końcowej klasyfikacji tylko reprezentacji SP 4 z Lubania.
Kolejny raz zawodnicy naszej szkoły pokazali doskonałą klasę sportową. Młodzi sportowcy walczyli niezwykle zacięcie o zwycięstwo z drużynami szkół powiatu lubańskiego. Nasza drużyna pokonała niemal wszystkich rywali, walcząc do ostatniego gwizdka. Zawodnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem w grze oraz skutecznością w zdobywaniu bramek. Opiekunem drużyny jest pan Piotr Barański – nauczyciel wychowania fizycznego. Gratulacje dla drużyny i opiekuna! Czekamy na kolejne sukcesy!

Skład drużyny:
1.Maciej Kokociński
2.Błażej Caban
3.Krystian Starczewski
4.Hubert Kadej
5.Okar Usyk
6.Wiktor Skibiński
7.Tomasz Pasternak
8.Szymon Trawniczek
9.Kacper Świderski
10.Maksymilian Łasica
11.Michał Łamasz

I.S.