Kolejny sukces sportowy!

Pod koniec września uczennice klas ósmych miały okazję sprawdzić swoje umiejętności piłkarskie podczas Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Reprezentantki lubańskiej „Jedynki” wzięły udział w finale powiatowym oraz miejskim w piłce nożnej. Zawody odbyły się na stadionie MOSiR w Lubaniu. Wśród naszych zawodniczek pojawiły się również reprezentacje: SP4, SP1 z Olszyny. O wygranej zadecydowały rzuty karne. Walka o mistrzostwo powiatu rozegrała się między naszą szkołą a SP4. Niezwykle emocjonujące momenty zapewniły nam uczennice – Marika Cierlik, która obroniła wszystkie rzuty oraz Karolina Wysocka, która strzeliła jedynego karnego. To było piękne widowisko, zaangażowanie naszych uczestniczek grających brawurowo i z pełną determinacją przyniosło wspaniały efekt. Ach, co to były za akcje! Oby jak najwięcej takich wystąpień. Ostatecznie zdobyliśmy pierwsze miejsce w Lubaniu, a drugie w powiecie. Gratulacje!

Opiekunem drużyny jest pan Piotr Barański – nauczyciel wychowania fizycznego.

Skład drużyny dziewcząt: Bielińska Agata, Cierlik Marika, Dragunowicz Iga, Karłowska Martyna, Szymańska Iga, Wójcik Zuzanna, Wysocka Karolina.

I.S.