Kolejny sukces sportowy – mamy 1. miejsce w piłce nożnej dziewcząt!

Wrzesień okazał się doskonałą okazją do zdobycia wyróżnień sportowych w rozgrywkach piłkarskich. Reprezentantki lubańskiej „Jedynki” wzięły udział w finale powiatowym oraz miejskim w piłce nożnej w ramach Igrzysk Dzieci. Zawody odbyły się 21.09.2021 r. na stadionie MOSiR w Lubaniu. Uczestniczyły w nich następujące szkoły podstawowe z powiatu lubańskiego: SP nr 1 z Lubania, SP nr 4 z Lubania oraz SP nr 1 z Olszyny. Mistrzostwa zakończyły się dla nas sukcesem – zdobyliśmy tytuł Mistrzyń powiatu dziewcząt w piłce nożnej, broniąc tytułu mistrza powiatu z zeszłego roku. Piłkarki naszej szkoły nie miały sobie równych – zwyciężyły w pięknym stylu, a w każdy mecz włożyły wiele wysiłku, pokazując swoje cenne umiejętności i wykazując determinację na każdym kroku. Młode zawodniczki wygrały z SP 4  – 4:2, natomiast z SP 1 z Olszyny – 4:0. Brawo dziewczęta! Gratulujemy fantastycznych wyników! Czekamy na kolejne pozytywne emocje!

Opiekunem drużyny jest pan Marcin Ludward  – nauczyciel  wychowania fizycznego.

Skład drużyny: Białkowska Maja, Grzybowska Victoria, Ociesa Maja, Okraszewska Emilia, Oleksy Dorota, Szczepankowska Julia, Szełgiejko Aleksandra, Tomkiewicz Julia, Węgrzyn Zofia.

I.S.