Najlepsi w powiecie – sukces w piłce nożnej chłopców!

Piłkarskie mecze potrafią zachwycać efektywnością. Piękne gole, celne zagrania i wspaniałe zwody w wykonaniu piłkarzy pokazują, ile wysiłku i pracy wkładają zawodnicy w techniczne umiejętności.

W dniu 14 września br. reprezentanci lubańskiej „Jedynki” wzięli udział w finale powiatowym w piłce nożnej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody były okazją do zaprezentowania doskonałych umiejętności piłkarskich uczniów oraz uzyskania cennych wyróżnień sportowych w rozgrywkach między szkołami z powiatu lubańskiego.  W finale powiatowym uczestniczyło sześć szkół: nasza szkoła – SP 1, SP 4, SP Smolnik, SP 3 Olszyna, SP 1 Olszyna oraz SP Świeradów. Lubańska „Jedynka” okazała się najlepszą w powiecie i tym samym uzyskała awans do kolejnych eliminacji – finału strefy w piłce nożnej w Bolesławcu. Nasi zawodnicy nie mieli sobie równych, zwyciężyli w pięknym stylu, wykazując się ogromnym zaangażowaniem w grze oraz skutecznością bramek (wygrali każdy mecz). Ciągłe zmiany akcji, doskonałe sytuacje podbramkowe czy upragnione gole pozwoliły naszej drużynie przeżyć niesamowite emocje. Brawo  dla drużyny! Jesteśmy z Was dumni! Gratulacje należą się wszystkim! Z niecierpliwością czekamy na kolejne eliminacje.

Opiekunem zespołu był pan Dariusz Wajcfelt – nauczyciel wychowania fizycznego.

Skład drużyny:

Łukasz Łuńczuk
Szymon Markut
Filip Boroszko
Mateusz Brodziak
Oskar Brzozowski
Kamil Tomkiewicz
Bartosz Jaskot
Mateusz Wereszczyński

I.S.