Wracamy do szkoły!

„To jest nowy rok. Nowy początek. I wszystko się zmieni” – słowa Taylora Swifta w pełni oddają to, co towarzyszy społeczności szkolnej z początkiem każdego roku szkolnego. W środę,  1 września br., po zasłużonej przerwie wakacyjnej uczniowie lubańskiej „Jedynki” rozpoczęli kolejny rok szkolny. Wszystkim zależało na bezpiecznym powrocie do szkoły, dlatego spotkania z wychowawcami odbyły się w reżimie sanitarnym. Uczniowie kl. 2-8 spotkali się z wychowawcami w swoich salach, natomiast pierwszoklasiści wzięli udział w inauguracji nowego roku szkolnego w sali gimnastycznej.

Nauka w roku szkolnym 2021/2022 będzie prowadzona na zasadach sprzed pandemii – z zachowaniem określonego reżimu sanitarnego. Tegoroczne rekomendacje zakładają, że edukacja w szkole będzie bezpieczniejsza, uczniowie i nauczyciele otrzymają wsparcie po długim okresie kształcenia na odległość, a szereg podejmowanych działań profilaktycznych umożliwi prowadzenie zajęć stacjonarnych przez cały rok szkolny. Długotrwała nauka zdalna sprawiła, że MEiN przygotowało programy wsparcia związane ze zdrowiem i kondycją fizyczną dzieci, wsparciem psychologiczno-pedagogicznym oraz pomocą w uzupełnieniu wiedzy w formie zajęć wspomagających. Wszystkie te działania uwzględniliśmy w planie pracy szkoły w bieżącym roku szkolnym. Ponadto chcemy także podjąć się nowych wyzwań edukacyjnych, zrealizować ciekawe projekty i inicjatywy.

U progu nowego roku szkolnego życzymy wszystkim, aby był on spokojny i bezpieczny, obfitował w sukcesy edukacyjne oraz wychowawcze. Uczniom życzymy, by mieli niesamowitą radość z odkrywania tajemnic wiedzy, nauczycielom – satysfakcji z pracy z dziećmi i sukcesów zawodowych.

I.S.