Uczennice lubańskiej Jedynki powołane do kadry wojewódzkiej!

O sukcesach kolarskich naszych uczennic pisaliśmy już w minionym roku szkolnym. Tym razem chcemy poinformować, że nasze dziewczęta Katarzyna Lipińska oraz Sara Sudejko – na co dzień zawodniczki lubańskiego klubu „Kwisa” za zebrane punkty w poprzednim sezonie zostały powołane do kadry wojewódzkiej w kategorii „Młodziczka”. Tegoroczne wakacje dziewczęta spędziły niezwykle aktywnie, poza codziennymi treningami wyjeżdżały również na zgrupowania kadry, podczas których szlifowały technikę u boku najlepszych w Polsce. Okazuje się, że nasze uczennice miały niezwykle pracowite wakacje, a zdobyte punkty w zawodach sprawiły, że ostatecznie uplasowały się na wysokich miejscach w województwie – Katarzyna na 3. miejscu, natomiast Sara na 5. Wśród ostatnich osiągnięć zawodniczek można wymienić:

Ogólnopolskie Kryterium Uliczne o Puchar Karkonoszy – 1. miejsce – Kasia,

Puchar Polski w Kolarstwie Szosowym w Pabianicach – 5. miejsce –  Kasia,

Memoriał Pawła Sosika w Świebodzicach – 10. miejsce – Kasia, 9. miejsce – Sara,

Kryterium o Złotą Spinkę Prezydenta Miasta Wałbrzych – Memoriał Janusza W. w Wałbrzychu – 7. miejsce –  Kasia, 8. miejsce – Sara,

Wyścig o Puchar Wójta Gminy Czarny Bór „Szukamy Następców Naszych Olimpijczyków” w Jaczkowie – 5. miejsce Kasia, 6. miejsce – Sara,

Międzywojewódzkie Mistrzostwa „Lubuskie Warte Zachodu” w Zielonej Górze (Racula, Zabór) – 2. miejsce – Kasia, 6. miejsce – Sara, 

Czasówka na Górze Szybowcowej w Jeżowie Sudeckim – 1. miejsce Sara, 3. miejsce – Kasia,

Czasówka w Podgórzynie – 1. miejsce Sara, 3. miejsce w starcie wspólnym dziewcząt,

Zawody pod hasłem „Szukamy Następców Olimpijczyka Tadeusza Mytnika w Nowicach – 3. miejsce Sara.

Widać, że dziewczęta są w doskonałej formie, dlatego mamy nadzieję, iż w najbliższym sezonie dostarczą nam jeszcze wielu emocji, a swoimi startami podtrzymają dobrą passę i spróbują sięgnąć po najwyższe podium. Trzymamy kciuki i gratulujemy wspaniałych sukcesów sportowych!

I.S.