Jest się czym chwalić! Mamy najwyższe wyniki egzaminu ósmoklasisty 2021 w powiecie!

Priorytetem w lubańskiej „Jedynce” jest wysoka efektywność kształcenia, przygotowanie do dalszej edukacji oraz zapewnienie warunków wszechstronnego rozwoju każdego ucznia. Egzaminy zewnętrzne oddają wkład pracy uczniów i nauczycieli w osiągane wyniki, a to, że nasza szkoła już po raz kolejny odnosi wysokie wyniki z egzaminów nie jest przypadkiem. Takie noty potwierdzają bardzo dobry poziom przygotowania naszych uczniów i stanowią mocną stronę szkoły. Niedługo po zakończeniu roku szkolnego, tj. 2 lipca uczniowie poznali indywidualne wyniki egzaminu. Cieszymy się ogromnie, bo okazały się bardzo dobre, przekraczają średnią miasta, powiatu i województwa. Uczniowie mają powód do dumy. Udało im się osiągnąć najwyższy wynik w mieście Lubań. Receptą na sukces była nie tylko solidna praca uczniów podczas nauki zdalnej, ale też ogromne zaangażowanie nauczycieli.

Tegoroczne wyniki egzaminu ósmoklasisty cieszą ogromnie nie tylko uczniów, ich rodziców, ale też nauczycieli. Przedstawiają się następująco:

przedmiotSP1 LubańSP 2 LubańSP 3 LubańSP 4 Lubańpowiat lubańskigmina miejska Lubańwojewództwo
j. polski58%55%47%58%54%57%58%
matematyka41%41%30%38%38%39%41%
j. angielski73%68%51%70%62%68%55%
j. niemiecki61%43%43%52%44%

Szczegółowe informacje każdej szkoły, gminy są ogólnodostępne na stronie: Egzamin ósmoklasisty | Wrocław – Okręgowa Komisja Egzaminacyjna (oke.wroc.pl)

Indywidualne wyniki absolwenci poznali już 2 lipca br., jednak z zamieszczeniem tej informacji czekaliśmy do sierpnia z uwagi na ostateczne wyniki rekrutacji naszych ósmoklasistów. Udało się wszystkim! Nasi absolwenci trafią do wymarzonych szkół m. in. we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Bolesławcu, Rakowicach Wielkich czy Lubaniu.

Gratulujemy wszystkim absolwentom, jesteśmy z Was dumni, życzymy Wam sukcesów w szkołach ponadpodstawowych – pamiętajcie o słowach Platona, by „każdy, kto usilnie chce zakosztować nauki, z radością idzie się uczyć i nigdy nie ma dość”.

I.S.