Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Piękno drzemiące w wulkanach”

W lubańskiej „Jedynce” są uczniowie, którzy przejawiają zainteresowania kierunkowe, m. in. plastyczne. Młodzi artyści wykazują wzmożone zainteresowanie rysowaniem czy malowaniem, wiele czasu spędzają nad kartką papieru, dlatego chętnie angażują się w różne przedsięwzięcia artystyczne, tworząc niezwykły świat fantazji… i wykorzystują niemal wszystkie „znaleziska” przy swoich dziełach.

Tym razem uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Piękno drzemiące w wulkanach” zorganizowanego przez Muzeum Złota i Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji. Wśród 318 nadesłanych prac jury wybrało laureatów. W tej grupie są uczniowie naszej szkoły!
W kategorii I (kl. I-III) zdobyliśmy wyróżnienie: Paweł Lasko z klasy 2 a, natomiast w kategorii III (kl. VII-VIII) laureatką została Natalia Łata z klasy kl. 8 a.

Gratulujemy sukcesów i życzymy zapału oraz chęci do udziału w kolejnych konkursach artystycznych – Natalii już w nowej szkole – ponadpodstawowej, a Pawłowi w klasie trzeciej.

I.S.

grafika pobrana z https://zokir.pl/galeria/338,piekno-drzemiace-w-wulkanach