Podsumowanie sukcesów sportowych w 2. półroczu

Sportowcy lubańskiej „Jedynki” z ogromnym zaangażowaniem podchodzą do zawodów sportowych, starają się prezentować jak najlepiej i osiągają niemałe sukcesy. Tegorocznym rozgrywkom sportowym towarzyszyło wiele emocji i pozytywnych wrażeń. Niestety, sporo zaplanowanych wydarzeń nie mogło się odbyć z uwagi na odwołanie zawodów, jednak koniec mijającego półrocza obfitował w wiele wyróżnień sportowych naszych uczniów. Chcemy o nich przypomnieć! Gratulacje należą się zawodnikom, którzy sportową walką w pełni przyczynili się do osiągnięcia sukcesów zarówno indywidualnych, jak i zespołowych. Jesteśmy dumni z wyników naszych uczniów.

W 2. półroczu roku szkolnego 2020/2021 odnieśliśmy następujące sukcesy sportowe:

– 2. miejsce w Trójboju Lekkoatletycznym wśród klas 3-4, (opiekunowie drużyn – panowie: Marcin Ludward, Piotr Barański – nauczyciele wychowania fizycznego),

Skład drużyny klas III: (chłopcy): Dragunowicz Mikołaj, Usyk Oskar, Smajda Szymon, Kujawa Adam, Andruchów Gracjan, Starczewski Krystian, Krawczyk Sebastian, (dziewczyny): Łamasz Agata, Janicka Julia, Olszewska Julia, Pasiak Hanna, Korniejenko Zuzanna,

Skład drużyny klas IV (chłopcy): Brzozowski Wiktor, Pasternak Tomasz, Świderski Kacper, Jarosiewicz Szymon, Roszkowski Krzysztof, Jóźwicki Jakub, (dziewczyny): Kowal Destyna, Radzińska Laura, Kłys Nadia, Łuczyk Lena, Komosa Laura, Gut Klaudia,

– najlepszy wynik indywidualny wśród zawodników podczas finału strefy jeleniogórskiej w Trójboju Lekkoatletycznym – W. Brzozowski w biegu na 60 m, w skoku w dal 4,15 m),

– 2. miejsce w Powiatowym Konkursie o tytuł „Mistrza Skakanki” wśród klas 1-3 – Julia Janicka, kl. 3a,

– 1. miejsce w Finale Dolnośląskiego Trójboju Lekkoatletycznego w kategorii kl. I – II, (opiekun drużyny – pan Marcin Ludward – nauczyciel wychowania fizycznego)

Skład drużyny klas I: Balicki Mateusz, Borecki Bartosz, Czerwieńczak Tymoteusz, Gargaś Juliusz, Grześków Vanessa , Kalinik Zuzanna, Kałdus Szymon, Kicuła Alicja, Kieryluk Leon, Kulczycka Zuzanna, Podkowicz Gabriela, Stodolnik Antonina, Szczepaniak Oliwia,

Skład drużyny klas II: Fereniec Dawid, Jackiewicz Jan, Kossowska Jagoda, Kryłowicz Martyna, , Mastyka Julia, Paluch Jeremi, Rosa Aleksandra, Strzelczyk Michał, Szuba Carmen , Świderski Maksymilian , Zdanowicz Barbara, Żółtański Filip,

– Mistrzostwo w piłce nożnej dziewcząt strefy jeleniogórskiej w kategorii Igrzysk Dzieci (opiekun drużyny – pan Marcin Ludward – nauczyciel wychowania fizycznego),

Skład drużyny: Białkowska Maja, Bobko Nikola, Dorota Oleksy, Mamos Halina, Ociesa Maja, Okraszewska Emilia, Szełgiejko Aleksandra, Szymańska Iga, Tomkiewicz Julia, Węgrzyn Zofia

– Mistrz IV Turnieju Szachowego o Puchar Dyrektora – Alan Mizgier, kl. 4 a, 2. miejsce – Oskar Usyk z klasy 3 b, 3. miejsce – Kamil Tomkiewicz z klasy 7c,

– I Turniej Warcabowy – 1. miejsce – Bartosz Caban z kl. 7b, 2. miejsce – Szymon Frydrych z kl. 8b, 3. – Szymon Zając z klasy 4a .

Wszystkim sportowcom, których zaszczytne miejsca przyczyniły się do takich klasyfikacji, serdecznie gratulujemy! Cieszymy się z Waszego zapału sportowego i zaangażowania. Dziękujemy!

I.S.