Certyfikat Placówki Rozwijającej Talenty dla SP 1 w Lubaniu

W 2. półroczu roku szkolnego 2020/2021 angażowaliśmy się w liczne działania, które wspierały rozwój naszych uczniów. Jednym z nich była współpraca z firmą zajmującą się organizacją ogólnopolskich konkursów przedmiotowych na różnym poziomie zaawansowania – „Delt∆”. Niedawno informowaliśmy o sukcesach naszych uczniów w Ogólnopolskich Konkursach „Orzeł Ortograficzny” (7. miejsce w kraju – Maja Łyp, klasa 7a) i „Orzeł Języka Angielskiego” (8. miejsce w kraju – Kinga Kadej, Aleksander Pasternak, klasa 8a). Miło nam poinformować, iż organizator tych prestiżowych konkursów uhonorował naszą szkołę Certyfikatem Placówki Rozwijającej Talenty w roku szkolnym 2020/2021. Sam certyfikat przyznawany jest za wsparcie i rozwój talentów, tworzenie filarów innowacyjnych technik nauczania w szkole, inspirowanie uczniów do poszerzania wiedzy oraz zachęcanie do pogłębiania swoich pasji. Dodatkowo laureaci konkursów otrzymali Dyplomy Laureatów, a pozostali uczestnicy Dyplomy Uznania. Podziękowania za udział i pomoc w organizacji konkursów otrzymali również szkolni koordynatorzy – panie: Iwona Smolińska – nauczyciel języka polskiego oraz Jadwiga Tumilewicz – nauczyciel języka angielskiego. Dzięki udziałowi w konkursach o szczeblu ogólnopolskim nasza szkoła znalazła się w elitarnym gronie placówek, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów, a to znak, że szkoła podchodzi do edukacji w sposób nowoczesny i tworzy dobre warunki do rozwijania pasji i wspierania talentów. Gratulujemy sukcesu i wyróżnienia!

I.S.