1. miejsce w Finale Dolnośląskiego Trójboju Lekkoatletycznego kl. I, II

Dnia 22 czerwca br. w lubańskiej „Jedynce” odbył się finał strefy jeleniogórskiej w ramach Finału Dolnośląskiego Trójboju Lekkoatletycznego w kategorii klas I-II. Zawody zakończyliśmy ogromnym sukcesem, bowiem w rankingu zarówno wśród klas pierwszych, jak i drugich zajęliśmy 1. miejsce. W finale brały udział trzy drużyny: SP nr 2 Lubań, SP nr 1 Świeradów-Zdrój oraz nasza szkoła – SP nr 1 Lubań. Igrzyska rozegrano na tej samej zasadzie, jak w kategorii klas starszych, tj. 10 – osobowe zespoły składające się z 5 dziewcząt i 5 chłopców tworzyły jedną drużynę, a na końcowy wynik składały się indywidualne noty każdego zawodnika. Ostatecznie każdy wynik był przeliczany na punkty, a ich suma dała wynik szkoły. W czym nasi zawodnicy okazali się najlepsi? Najmłodsi sportowcy musieli jak najszybciej przebiec w biegu na 60m, skoczyć w dal jak najdalej, rzucić piłeczką palantową również jak najdalej. I właśnie w tych dyscyplinach nie mieliśmy sobie równych, pokonaliśmy przybyłych do nas rywali.

Wszystkim młodym sportowcom gratulujemy wspaniałego wyniku i ogromnego zaangażowania podczas zawodów. Opiekunem klas pierwszych był p. Mariusz Król, a klas drugich p. Dariusz Wajcfelt – nauczyciele wychowania fizycznego.

Skład drużyny klas I:
Balicki Mateusz, Borecki Bartosz, Czerwieńczak Tymoteusz, Gargaś Juliusz, Grześków Vanessa , Kalinik Zuzanna, Kałdus Szymon, Kicuła Alicja, Kieryluk Leon, Kulczycka Zuzanna, Podkowicz Gabriela, Stodolnik Antonina, Szczepaniak Oliwia

Skład drużyny klas II:
Fereniec Dawid, Jackiewicz Jan, Kossowska Jagoda, Kryłowicz Martyna, , Mastyka Julia, Paluch Jeremi, Rosa Aleksandra, Strzelczyk Michał, Szuba Carmen , Świderski Maksymilian , Zdanowicz Barbara, Żółtański Filip

I.S.