,,Zielony Kopciuszek” – znana bajka w nowej odsłonie

Dnia 21 czerwca 2021r. uczniowie klas I-III mieli możliwość obejrzenia w Miejskim Domu Kultury przedstawienia o tematyce ekologicznej w wykonaniu aktorów Teatru ,,Kultureska” z Krakowa.

,,Zielony Kopciuszek” to spektakl muzyczny pełen pięknych piosenek i zabawnych dialogów. Niesamowici aktorzy nie tylko przenoszą dzieci w świat dobrze znanej bajki o Kopciuszku, ale uczą widza czegoś jeszcze. Przypominają najmłodszym, jak ważny jest szacunek wobec przyrody i jak o nią dbać.  Poprzez wspólną zabawę została utrwalona i poszerzona wiedza na temat zasad segregacji odpadów i znaczenia właściwego gospodarowania odpadami. Ponadto spektakl podkreślił, jak ważna jest ochrona powietrza oraz ukazał negatywne skutki palenia śmieci w domowych paleniskach oraz  ogrzewania domów węglem.

     Spektakl, dzięki baśniowej atmosferze, to niezapomniane przeżycia teatralne i efektywna edukacja ekologiczna w jednym. Przedstawienie, oprócz dobrej zabawy, zasiało w najmłodszych widzach  ziarnko ekologicznego zastanowienia się nad tym, jak nasze codzienne postępowanie wpływa na środowisko.

     ,,Zielony Kopciuszek” to piękne kostiumy, świetna gra aktorów i kontakt z publicznością, bajka dla małych jak i dużych, a dzięki baśniowej atmosferze gwarantuje niezapomniane przeżycia teatralne i efektywną edukację ekologiczną.

Moglibyśmy obejrzeć jeszcze raz!

A.O.

zdjęcie pobrane z https://kultureska.pl/ekologiczne-spektakle-teatralne/105-zielony-kopciuszek