Turnieje o Puchar Dyrektora rozegrane – IV Turniej Szachowy i I Turniej Warcabowy

Na zakończenie roku szkolnego postanowiliśmy zorganizować w naszej szkole turnieje w grach królewskich – IV Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora oraz I Turniej Warcabowy. Celem tych zawodów było nie tylko rozwijanie logicznego myślenia, upowszechnianie królewskich gier, ale też wdrażanie do stosowania zasad fair-play oraz stworzenie atmosfery zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa. Rozgrywki wyłoniły najlepszych zawodników oraz rozwijały zainteresowania młodych miłośników tych dyscyplin sportowych, a w naszej szkole mamy ich przecież sporo. Zawody dały startującym możliwość zasmakowania klimatu rywalizacji turniejowej, bowiem w dniu 16 czerwca br. odbyły się: IV Szkolny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora oraz I Turniej Warcabowy przygotowane przez opiekuna „Kółka szachowego” – pana Marcina Ludwarda. W tegorocznych eliminacjach wzięło udział 18 uczniów z klas III-VIII – 12 startowało w rozgrywkach szachowych, natomiast 6 sprawdziło się w grze w warcaby. Turniej szachowy był rozgrywany systemem szwajcarskim, tj. każdy rozegrał 6 partii. Zwycięzcą okazał się Alan Mizgier z klasy 4a, broniąc tytułu Mistrza z ubiegłego roku. Czwartoklasista zarówno teraz, jak i rok temu nie przegrał ani jednej partii. Młody adept wykazał się doskonałą pamięcią, niezwykłą koncentracją, logicznym oraz strategicznym myśleniem. Rośnie nam wielki talent! 2. miejsce zdobył Oskar Usyk z klasy 3 b, natomiast na 3. lokacie uplasował się Kamil Tomkiewicz z klasy 7c. Z kolei w Turnieju Warcabowym, rozegranym systemem „każdy z każdym” najlepszy okazał się Bartosz Caban, na 2. miejscu uplasował się Szymon Frydrych, a 3. miejsce zajął Szymon Zając.

Uczestnicy eliminacji szachowych: Martyna Iwanowska, Alan Mizgier, Oskar Usyk, Kamil Tomkiewicz, Hubert Kadej, Michał Samburski, Tomasz Żbikowski, Szymon Frydrych, Paweł Kiełdanowicz, Szymon Zając, Oskar Brzozowski, Wiktor Skibiński.

Uczestnicy eliminacji warcabowych: Julia Kleśta, Alan Mizgier, Szymon Frydrych, Szymon Zając, Mateusz Brodziak. Gratulujemy zwycięzcom!

I.S.