Sukces koszykarzy SP 1- wicemistrzostwo strefy jeleniogórskiej w koszykówce!

Streetball, czyli „koszykówka uliczna” (3-osobowa) cieszy się coraz większą popularnością do tego stopnia, że od tego roku jest dyscypliną olimpijską, a premiera tej dyscypliny odbędzie się podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Wszystkich z pewnością cieszy fakt, iż w gronie najlepszych ośmiu ekip świata wystąpi też polska reprezentacja. Uczniowie naszej szkoły oczywiście w nich nie wystąpią, ale … coraz bardziej interesują się tą dyscypliną, a jako zespół tworzą zgrany monolit, zgrany nie tylko w ataku, ale też w obronie. Nasi młodzi koszykarze ćwiczą rekreacyjnie tę grę na świeżym powietrzu, doskonalą swoje umiejętności, poznając nowe manewry i triki w rozgrywkach na boiskach asfaltowych. O tym, że gra jest szybsza i bardzo wyczerpująca przekonali się reprezentanci naszej szkoły podczas tegorocznych finałów w tej dyscyplinie. Dobre zagrania choćby tyłem do kosza, trafienia z dystansu, obrona indywidualna przeciwko każdemu zawodnikowi z drużyny przeciwnej stały na wysokim poziomie, bowiem zdobyliśmy wicemistrzostwo strefy jeleniogórskiej. Pokonała nas jedynie drużyna z SP 5 ze Zgorzelca (zawodnicy „Turowa Zgorzelec”).

Zawody odbyły się 15 czerwca br., a dokładnie były to finały strefy jeleniogórskiej w piłce koszykowej 3-osobowej. Wydarzenie, którego tak długo wyczekiwaliśmy, miało miejsce na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu w Zgorzelcu. Fascynujące zmagania sportowe odbyły się w pełnym słońcu przy udziale najlepszych zawodników z regionu. W finale wystąpiły reprezentacje sześciu szkół podstawowych z regionu: Węgliniec, Parowa, Kościelniki, SP 2 ze Zgorzelca, SP 5 ze Zgorzelca oraz nasza szkoła – SP 1 Lubań. Należy zaznaczyć, iż naszą drużynę stanowił rocznik 2007 (7 klasy), a pozostali zawodnicy to rocznik 2006 (8 klasy). Zawody odbyły się systemem „każdy z każdym”, jednak o zwycięstwie w końcowej kolejności zadecydowały punkty zdobyte podczas wszystkich zmagań drużynowych. Zawody zakończyły się dla nas ogromnym sukcesem – reprezentacja naszej szkoły zdobyła 2. miejsce w strefie, a nasz reprezentant – Filip Boroszko z klasy 7b został odkryciem rozgrywek, bowiem trenerzy „Turowa Zgorzelec” zaprosili go na treningi do swojego klubu i zaproponowali współpracę pod okiem najlepszych. Gratulujemy wspaniałego wyniku i sukcesu wszystkim zawodnikom! Opiekunem drużyny był  nauczyciel wychowania fizycznego – pan Piotr Barański.

Skład ekipy: Szymon Markut – 7b, Filip Boroszko – 7b, Mateusz Brodziak – 7c, Kamil Tomkiewicz – 7c.

I.S.