Sukces sportowy w trójboju lekkoatletycznym!

W dniu 10.06.2021 r. w Leśnej odbył się finał strefy jeleniogórskiej w trójboju lekkoatletycznym klas III i IV. Zawody dały możliwość sprawdzenia umiejętności lekkoatletycznych na różnym sportowym poziomie. Nasza szkoła zdobyła bardzo dobre 2. miejsce zarówno wśród klas III jak i IV. Zespół tworzyło dziesięcioro uczniów, tj. 5 dziewczyn i 5 chłopaków. Każdy startujący musiał jak najszybciej przebiec 60 metrów, skoczyć w dal jak najdalej i rzucić najlepiej, jak potrafił, piłeczką palantową – również najdalej.  Zawodnicy walczyli dzielnie, bowiem wszystkim zależało na jak najlepszym efekcie końcowym. Co ważne, wyniki każdego uczestnika były przeliczane na punkty i dopiero suma ich wszystkich dała wynik całej szkoły. Ostatecznie uplasowaliśmy się na 2. miejscu! Niezmiernie cieszy kolejny sukces drużynowy naszych młodych sportowców.

Należy zaznaczyć, iż podczas zawodów wyróżniono również indywidualne występy. Wśród najlepszych znalazł się czwartoklasista – Wiktor Brzozowski, który osiągnął najlepszy wynik spośród wszystkich zawodników startujących na zawodach w biegu na 60 metrów (czas 9,1 s), oraz w skoku w dal (4,15 m). To wspaniały wynik naszego ucznia!

Jesteśmy dumni z naszych zawodników i ich zapału sportowego. Gratulujemy sukcesów!

Skład drużyny klas III:
Chłopcy: Dragunowicz Mikołaj, Usyk Oskar, Smajda Szymon, Kujawa Adam , Andruchów Gracjan, Starczewski Krystian, Krawczyk Sebastian,
Dziewczyny: Łamasz Agata, Janicka Julia, Olszewska Julia, Pasiak Hanna, Korniejenko Zuzanna


Skład drużyny klas IV:
Chłopcy: Brzozowski Wiktor, Pasternak Tomasz, Świderski Kacper, Jarosiewicz Szymon, Roszkowski Krzysztof, Jóźwicki Jakub,
Dziewczyny: Kowal Destyna, Radzińska Laura, Kłys Nadia, Łuczyk Lena, Komosa Laura, Gut Klaudia.

I.S.