Nie ma to jak szachy czy warcaby na świeżym powietrzu!

Partia szachów czy gra w warcaby na świeżym powietrzu to świetny sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu. Z pewnością wie o tym klasa 4a, która pod opieką wychowawcy i jednocześnie prowadzącego Szkolne Koło Szachowe, pana Marcina Ludwarda, odbyła lekcję w terenie, a dokładnie na szkolnym podwórku przy dużej szachownicy. Dnia 2 czerwca br. czwartoklasiści w ramach zajęć integracyjnych rozegrali partie szachowe. Należy zaznaczyć, iż w tej klasie jest sporo sympatyków królewskiej gry, a wszyscy jej uczniowie znają podstawy gry i potrafią zagrać na podstawowym poziomie. Są też tacy, którzy grają już od pierwszej klasy, a ich poziom jest naprawdę wysoki, co udowadniają podczas corocznych turniejów szkolnych. Podwórkowa szachownica jest nie lada atrakcją w naszej szkole, dlatego mamy nadzieję, iż w ciągu najbliższych tygodni pogoda będzie nam sprzyjać i uczniowie będą jeszcze mogli cieszyć się królewską grą na szkolnym podwórku.

I.S.