Najlepsi w kraju z języka angielskiego!

Z radością informujemy, że znane są już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „Orzeł Języka Angielskiego 2021” wśród klas 7-8. Swoje umiejętności językowe sprawdzało siedmioro uczniów naszej szkoły. Uczestnicy tegorocznej edycji wiosennej wykazali się dużą wiedzą, uzyskując wysokie wyniki, jednak tytuł laureatów zdobyli tylko najlepsi – Ci, którzy zajęli od 1. do 8. miejsca w kraju. Niezmiernie cieszy fakt, iż w tej grupie znaleźli się ósmoklasiści lubańskiej „Jedynki” – Kinga Kadej oraz Aleksander Pasternak z klasy 8a. Uczniowie zdobyli 19 punktów na 26 możliwych i ostatecznie uplasowali się na 8. miejscu w Polsce. Pozostałe 5 osób z naszej szkoły, które podjęło się zmagań językowych, zdobyło również wysokie noty w rankingu ogólnopolskim (14-17p). Z tego powodu pragniemy złożyć gratulacje wszystkim tym, którzy wykazali szczególne zainteresowanie przedmiotem oraz chęć rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień językowych.

Szkolnym koordynatorem konkursu była pani Jadwiga Tumilewicz – nauczyciel języka angielskiego.

I.S.