Konkurs wiedzy przyrodniczej „Rośliny przyjazne pszczołom i innym owadom zapylającym” klas II-III.

Znajomość i rozpoznawanie roślin przyjaznych pszczołom oraz innym owadom zapylającym na obszarze powiatu lubańskiego, znaczenie roślin sprzyjających owadom zapylającym oraz różnorodność roślin sprzyjających owadom – to wiadomości doskonale znane  uczniom klas II-III, którzy w dniu 28 maja 2021r. wzięli udział w Konkursie Wiedzy Przyrodniczej ,,Rośliny przyjazne pszczołom i innym owadom zapylającym” zorganizowanym przez Miejską i Powiatową  Bibliotekę  Publiczną w Lubaniu oddział Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej.

Konkurs odbył się w ramach programu ,,Gmina przyjazna pszczołom” i był przeznaczony dla wszystkich typów szkół funkcjonujących na terenie miasta Lubań i powiatu lubańskiego. Nasi uczniowie świetnie poradzili sobie z rozwiązaniem testu, który oceniany był przez jury w składzie: pani Halina Rudak i pani Agnieszk Chorosza. Osobą odpowiedzialną za przygotowanie konkursu na terenie szkoły była pani Joanna Czerwiec.

Najlepiej poradzili sobie i zwycięzcami zostali:

I miejsce Julia Mastyka z klasy IIb

II miejsce Zuzanna Kostrzewa z klasy IIc i Tomasz Rodziewicz z klasy IIIc

III miejsce Adam Ossowski z klasy IIc i Zofia Gryżuk z klasy IIa

GRATULUJEMY!!!

A.O.