DZIEŃ DZIECKA – WYJŚCIE DO KINA

     Po bardzo długiej przerwie kina znów zapraszają widzów przed duże ekrany, a  z  okazji Dnia Dziecka przygotowały wyjątkowy repertuar. Dnia 1czerwca 2021r. wszyscy uczniowie klas 1-3 wybrali się do kina na film pt. ,,Skąd się biorą sny”. Radość była ogromna, kiedy dzieci mogły zasiąść w wygodnych fotelach z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego i przenieść się w kolorową podróż do krainy marzeń. ,,Skąd się biorą sny” to pełen dobrej energii film o tym, że wyobraźnia nie ma granic, a wędrówka w głąb własnego umysłu może przynieść niespodziewane przygody.

     Spokojne życie Minny komplikuje się, kiedy poznaje swoją przyrodnią siostrę Jenny a ich ojciec postanawia, że zamieszkają wszyscy w jednym domu. Nieznośna dziewczynka daje się we znaki, ale Minna nie zamierza jednak dawać za wygraną i próbuje zrobić wszystko, aby pozbyć się małej intruzki. Przypadkowo pewnej magicznej nocy odkrywa niesamowitą krainę, w której powstają sny. Poznaje tam zwariowanych konstruktorów, którzy stają się jej przyjaciółmi i uczą ją tajników swojej pracy. Dzięki nim Minna wpada na genialny pomysł. Planuje stworzyć dla siostry sen, który wystraszy niesforną dziewczynkę raz na zawsze. Niestety, sytuacja wymyka się spod kontroli. Minna wpada w panikę i decyduje się wkroczyć do zaprojektowanego przez siebie świata snów, aby ruszyć Jenny na ratunek. Ta przygoda przejdzie wszystkie najśmielsze wyobrażenia!  „Skąd się biorą sny” to pomysłowa i pouczająca historia.

A.O.