Mamy Laureatkę Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Ortograficzny 2021” wśród klas 7-8!

Bezbłędne pisanie i przyswajanie zasad ortograficznych jest niełatwą sztuką. W dniu 15 kwietnia br. uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z ortografią w wiosennej edycji ogólnopolskiego konkursu „Orzeł Ortograficzny 2021”. Zadania wymagające wyjątkowej czujności w zakresie ortografii i interpunkcji okazały się nie lada wyzwaniem dla 13 uczniów naszej szkoły. Konkurs był nie tylko okazją do wspólnej zabawy i intelektualnego współzawodnictwa, ale też rozwijał wiedzę i zainteresowania wszystkich uczestników. Dziś zmotywowanie młodzieży do atrakcyjnego i wartościowego spędzenia czasu jest sporym wyzwaniem, a tym bardziej udział w konkursach, jednak wszystkim tym, którzy wzięli udział w ogólnopolskich zmaganiach przyświecała idea sprawdzenia swoich umiejętności i rozwijania talentu w czymś, w czym jest się dobrym. Okazało się, iż współzawodnictwo w kategorii wiekowej klas 7-8 przyniosło niemałe sukcesy, a uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się dużą wiedzą, uzyskując wysokie wyniki. Właśnie otrzymaliśmy wyniki konkursu. Tytuł Laureata Ogólnopolskiego Konkursu zdobyła Maja Łyp z klasy 7a, zajmując 7. miejsce w kraju. Siódmoklasistka uzyskała 20 p na 26 możliwych do zdobycia. Wysokie noty uzyskali również inni uczestnicy (15p -17p), jednak tytuł laureata przyznano tylko najlepszym w Polsce – pierwszej ósemce. Z tego powodu pragniemy złożyć gratulacje wszystkim uczniom, którzy postanowili wziąć udział w zmaganiach, wykazując szczególne zainteresowanie przedmiotem, zaangażowanie w naukę i ambicję.

Należy nadmienić, iż każdy biorący udział w zmaganiach, otrzyma w połowie czerwca dyplom za udział, laureatka – tytuł i dyplom laureata, a szkoła – certyfikat placówki wspierającej talenty. Szkolnym koordynatorem projektu i opiekunem grupy była pani Iwona Smolińska – nauczyciel języka polskiego.

I.S.