Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Dnia 20 kwietnia br. ogłoszono Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Miał on na celu przede wszystkim prezentację umiejętności wokalnych i językowych uczniów, propagowanie nauki języków obcych poprzez piosenkę oraz promowanie aktywności twórczej wśród uczniów. Zadaniem każdego uczestnika konkursu było nagranie wykonanego przez siebie utworu w języku obcym i dostarczenie nagrania do szkoły we wskazanym terminie. Chętnych do udziału w tych eliminacjach było naprawdę sporo, a nagrania, które wpłynęły, były na bardzo wysokim poziomie. Aranżacje muzyczne tegorocznej edycji zaprezentowane przez uczestników zmagań zachwyciły szkolne jury. Spośród wszystkich dostarczonych wykonań komisja konkursowa w składzie: Elżbieta Chilińska, Sylwia Matusiak i Jadwiga Tumilewicz dnia 27 maja br. dokonała wyboru najlepszych nagrań, które trafią do kolejnego etapu. Przy wyborze kierowano się przede wszystkim następującymi kryteriami: poprawność językowa, dobór repertuaru, interpretacja, własna aranżacja muzyczna, pomysł, oryginalne wykonanie, wrażenie artystyczne i estetyczne. Wyniki zmagań przedstawiają się następująco: do dalszego etapu finałowego zakwalifikowały się uczennice: Montserrat Biza, Małgorzata Kulej, Zofia Gryżuk, Halina Mamos oraz Hanna Makowiecka. Etap finałowy odbędzie się 9 czerwca w Szkole Podstawowej nr 3 w Olszynie, podczas którego dzieci będą mogły pokazać swoje możliwości i umiejętności na tle innych szkół. Wszystkich cieszy fakt, iż poprzez udział w tego typu zmaganiach nasi uczniowie mieli szansę zaprezentowania swoich muzycznych i wokalnych talentów. Dotychczasowa ranga konkursu, jak również wysoki poziom umiejętności wokalnych i lingwistycznych naszych finalistek, dają nam nadzieję na udane występy i fantastyczną zabawę z językiem. Trzymamy kciuki za nasze młode artystki.

I.S.