Sukcesy sportowe w kolarstwie szosowym uczennic lubańskiej Jedynki

Nie bez przyczyny mówi się, że „szosa” to królowa wszystkich dyscyplin kolarskich. Jest najbardziej rozpoznawalną konkurencją w rodzinie sportów rowerowych. Na poważnie uprawiają ją nasze uczennice  – na co dzień zawodniczki Miejsko-Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Kwisa Lubań. Rower towarzyszy naszym uczennicom od dziecka, a kolarstwo szosowe jest ich wielką pasją. Jako pracowite i zacięte w swoich dążeniach zawodniczki, poprzez codzienne treningi i tysiące przejechanych kilometrów, nauczyły się wytrwałości i samodyscypliny. Z odpowiednią motywacją i zdrowym podejściem do ruchu, mówią, iż kolarstwo dostarcza im wspaniałych emocji i nie wyobrażają sobie bez niego życia. Uczestnicząc w zawodach ogólnopolskich miały okazję sprawdzić swoje umiejętności nie tylko techniczne, ale też fizyczne. Miłośniczki dwóch kółek zaprezentowały się niezwykle efektownie podczas zwodów wytrzymałościowych, z czego jesteśmy bardzo dumni.  

W dniach 22-23 maja br. uczennice naszej szkoły startowały w „Pucharze Polski  i Eliminacjach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Kolarstwie Szosowym 2021”. Wydarzenie odbyło się w gminie Dobromierz, a organizatorem był Ludowy Kolarski Klub sportowy „Górnik” Wałbrzych organizujący wyścig zgodnie z przepisami sportowymi UCI i Polskiego Związku Kolarskiego. W ramach otwartych Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików wyścigu dwójkami na czas zostały rozegrane również Mistrzostwa Makroregionu dla województw: dolnośląskiego i lubuskiego. W kategorii „Jazda dwójkami na czas” Katarzyna Lipińska z klasy 7a oraz Pola Kędzior z klasy 6a zajęły 5. miejsce w rankingu ogólnopolskim, natomiast w makroregionie uplasowały się na 2. pozycji w kategorii Młodziczki. Swoją kondycję sprawdziła również Sara Sudejko z klasy 7a. Siódmoklasistka w jeździe indywidualnej ostatecznie uplasowała się na 36. miejscu.

To wielki sukces naszych uczennic. Gratulujemy wspaniałych startów i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

I.S.