Mamy Laureatów Wojewódzkiego Konkursu pod hasłem „Wędrówki Szlakiem Wartości 2021”!

Myślą przewodnią tegorocznej edycji konkursu wojewódzkiego „Wędrówki Szlakiem Wartości 2021” było pożegnanie, a jego głównym założeniem   – propagowanie idei pokoju oraz uświadomienie jego wartości jako przeciwwagi dla agresji i wrogości, rozwijanie postaw patriotycznych poprzez upowszechnianie wiedzy o problemach społecznych występujących we współczesnym świecie oraz poszukiwanie nowych form i środków wyrazu artystycznego. Zadaniem każdego uczestnika było stworzenie pracy plastycznej o tematyce inspirowanej wskazanym tematem techniką dowolną. Konkurs rozstrzygnięto w pięciu grupach wiekowych: I grupa  – uczniowie kl. 0-I, II grupa – kl. II-IV, III grupa – kl. V-VI, IV grupa – kl. VII-VIII oraz V grupa – kl. I-III szkół ponadpodstawowych. Spośród prac wybranych przez komisję wybrano laureatów w każdej grupie wiekowej. Komisja składała się z członków komisji rejonowej oraz ekspertów danej dziedziny. W składzie komisji konkursowej były uznane osobistości z dziedziny sztuki, doświadczeni nauczyciele – plastycy oraz przedstawiciele organizatora.

Niezmiernie cieszy fakt, iż swoich sił w konkursie spróbowali uczniowie naszej szkoły i co ważne zakończyli je z ogromnym sukcesem. W gr. I – Alan Mizgier z klasy 4a – uzyskał  2. miejsce, natomiast w gr. IV – Natalia Łata z klasy 8a – zdobyła 3. miejsce. Należy zaznaczyć, iż laureaci I-III miejsca otrzymają nagrody książkowe lub materiały plastyczne 16 czerwca br. w auli PWT we Wrocławiu podczas Gali Laureatów, a samo spotkanie odbędzie się z udziałem ważnych osobistości miasta Wrocławia.

Gratulujemy sukcesów naszym młodym artystom.

Szkolnym koordynatorem konkursu była pani Justyna Ziółkowska – nauczycielka plastyki.

I.S.