Laureaci ogólnopolskiego konkursu z lingwistyki matematycznej Wieża Babel

Czym są zagadki logiczne? To wszelkiego rodzaju zadania, przy których należy nieco pogłówkować, by znaleźć nieoczywiste rozwiązania. Poza zwykłą rozrywką zagadki wpływają na umiejętność logicznego myślenia, a przecież ono zawsze jest w cenie! Uczniowie naszej szkoły chętnie eksperymentują z zadaniami logicznymi, gdyż matematyka rozrywkowa umożliwia zgłębienie tajników nauk ścisłych w sposób najbardziej przyjazny między innymi przez rozrywkę i zabawę. Miłośników królowej nauk nie brakuje w naszej szkole, a prawdziwych ekspertów w dziedzinie lingwistyki matematycznej wyłonił finał konkursu ogólnopolskiego „Wieża Babel”.

Dnia 6 maja br. uczniowie naszej szkoły, finaliści eliminacji szkolnych, wzięli udział w kolejnym etapie zmagań z lingwistyki matematycznej organizowanym przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego we współpracy z LO nr 3 we Wrocławiu. Z przyjemnością informujemy, że czwartoklasiści zajęli imponujące miejsca w finale konkursu online. W myśl regulaminu laureatami w grupie młodszej (kl. 3-5 SP), czyli „Młodzików” zostali zawodnicy, którzy zdobyli powyżej 60 % możliwych punktów. W tej grupie wysokie noty uzyskali: Aurelia Łyp – 67 punktów (74%) – 2. miejsce oraz Alan Mizgier – 58 punktów (64%) – 4. miejsce, natomiast w kategorii starszej ( kl. 6-8 SP) „Juniorów”– siódmoklasistki: Maja Łyp oraz Amelia Bil, co prawda nie zdobyły tytułu laureatek, ale ich wynik jest zadowalający w rankingu ogólnopolskim.

Serdecznie gratulujemy sukcesu naszym miłośnikom matematycznych i logicznych łamigłówek, jednocześnie kierujemy słowa uznania za podjęcie niełatwego zadania.

I.S.