Aktywnie po zdrowie – Wyniki Powiatowego Konkursu o tytuł „Mistrza skakanki” wśród klas 1-3

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach powiatowych konkursu pod hasłem „Mistrz skakanki”, których organizatorem było PCE w Lubaniu. Celem konkursu sportowego była popularyzacja skoków na skakance wśród dzieci, propagowanie zdrowego stylu życia, zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz kształtowanie zdrowej rywalizacji między uczestnikami. Zadaniem uczestników tych eliminacji było wykonanie w czasie minuty jak najwięcej skoków na skakance dowolnym stylem.

Do etapu powiatowego zakwalifikowało się 5 uczennic naszej szkoły, jednak tylko Julia Janicka, uczennica klasy 3a, zajęła w tych zmaganiach 2. miejsce. Trzecioklasistce udało się pokonać sporą grupę zawodników. Brawo!

Warto już od najmłodszych lat kształtować nawyki zdrowej rywalizacji między rówieśnikami, a przede wszystkim uświadomić sobie, że skoki na skakance to nie tylko zabawa, ale też podnoszenie kondycji czy koordynacji ruchowej.

Gratulujemy laureatce sukcesu i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zmaganiach sportowych! Zachęcamy do skoków każdego dnia. Niech skakanka stanie się naszym przyjacielem.

I.S.