Sukces szóstoklasisty w Międzynarodowych Zawodach o Puchar Polski w Kajak Polo i Panda Cup

Kajakarstwo to poważny sport wyczynowy, z pewnością wie o tym uczeń naszej szkoły, który trenuje kajakarstwo od kilku lat. Aleksander Marczyński z klasy 6 a jako młody, zdolny i ambitny kajakarz Ludowo–Uczniowskiego Klubu Sportowego „Kwisa” z Leśnej od kilku miesięcy doskonalił swoją formę niemal każdego dnia przed rozpoczynającymi się zawodami o Puchar Polski. Opłaciło się, bowiem, szlifowanie podczas treningów elementów techniki, wytrzymałości i szybkości przyniosło miejsca na podium.

W dniach 8-9 maja br. uczeń naszej szkoły i jednocześnie klubowicz LUKS „Kwisa” uczestniczył w prestiżowych zawodach kajakarskich o Puchar Polski. Swój występ w turnieju zakończył ogromnym sukcesem – zdobył srebrny i brązowy medal w kategoriach: Kajak Polo Młodziki oraz Panda Cup.

Sam udział w takim turnieju okazał się nie lada wyzwaniem dla naszego młodzika, a zdobycie dwóch wyróżnień w postaci medali przyniosło sporo satysfakcji pasjonacie kajakarstwa.

Warto zaznaczyć, iż klub kajakarski z Leśnej działa od 1977 roku, przez ten czas wychował elitę kajakarstwa górskiego i w ostatnich latach również w kajak polo. Spod jego skrzydeł wyszli wielokrotni Mistrzowie Polski, Europy i świata, a jego ideą jest krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Cieszy nas fakt, że wśród klubowiczów jest również nasz uczeń.

 Olku, gratulujemy Ci wspaniałych wyników i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!

I.S.