Nagroda specjalna w konkursie literackim promującym rodzicielstwo zastępcze!

Czas pandemii nie jest łatwy dla uczniów, jednak cieszy nas fakt, że mimo tego trudnego okresu, kiedy zmieniły się formy zdobywania wiedzy, nasi uczniowie nie rezygnują z różnych form doskonalenia się i chętnie uczestniczą w wielu konkursach, i co ważne … odnoszą w nich sukcesy. Tym razem uczniowie lubańskiej „Jedynki” wzięli udział w zmaganiach literackich i plastycznych.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lubaniu jako organizator rodzinnej pieczy zastępczej zorganizowało konkurs literacko-plastyczny propagujący ideę rodzicielstwa zastępczego. Konkurs był skierowany do dzieci i młodzieży z terenu powiatu lubańskiego wg następujących kategorii wiekowych: 7-12 lat (praca plastyczna), 13-18 lat (wykonanie utworu literackiego, np. rymowanki, wiersza czy fraszki). Zarówno prace plastyczne, jak i literackie miały odzwierciedlać pozytywne aspekty Rodzicielstwa Zastępczego i budować odpowiedni wizerunek opieki zastępczej.

Uczennica naszej szkoły – Paulina Kadej z klasy 7 a przelała na papier swoje spostrzeżenia na temat pozytywnych aspektów Rodzicielastwa Zastępczego, tym samym podzieliła się swoją twórczością, tworząc wiersz pt. „Wielka sprawa”. Wizja naszej młodej poetki spodobała się komisji konkursowej, bowiem siódmoklasistce przyznano nagrodę specjalną w konkursie literackim. Paulina otrzymała wartościową nagrodę rzeczową.

Z kolei w konkursie plastycznym wziął udział Paweł Lasko z klasy 2 a. Uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek za chęć podjęcia się wyzwania i zaangażowanie w swoją racę.

Cieszymy się, że w naszej szkole rozwija się nowy talent artystyczny. Gratulujemy sukcesu!

I.S.