Wyniki konkursu Zwiedzamy Dolny Śląsk

Dolny Śląsk jest miejscem wyjątkowym w swoim rodzaju, szczyci się nie tylko pięknymi zabytkami, ale też bogactwem przyrody i urokliwymi krajobrazami. Niezwykle ujmujące jest to, że piękno naszego regionu jest chętnie utrwalane przez dzieci w pracach plastycznych.. Wszystkich cieszy fakt, iż poszukiwanie interesujących miejsc kultury czy odkrywanie niezwykłych krajobrazów wzbudza zainteresowanie regionem, w którym przyszło nam żyć.

Dlatego postanowiliśmy wziąć udział w tegorocznej edycji międzyświetlicowego konkursu plastycznego pod hasłem „Zwiedzamy Dolny Śląsk”. Organizatorem tegorocznego konkursu była Szkoła Podstawowa nr 51 we Wrocławiu. Zadaniem każdego uczestnika było stworzenie pracy plastycznej w formie komiksu prezentującego wybrane miejsca Dolnego Śląska. Uczniowie naszej szkoły pokazali, jak piękny jest nasz region, tworząc niezwykle ciekawe prace i udowadniając, jak wiele talentów artystycznych posiadają. Pasjonatów podróży i artystów w naszej szkole nie brakuje, co cieszy niezmiernie. Z wszystkich prac szkolne jury wyłoniło pięć, które następnie wysłano do dalszego etapu.

Spośród 164 nadesłanych prac z terenu całego naszego województwa przyznano: jedną nagrodę specjalną, trzy miejsca oraz pięć wyróżnień. Z wielką przyjemnością informujemy, iż uczniowie lubańskiej „Jedynki” znaleźli się w grupie nagrodzonych -otrzymali wyróżnienia. Wśród nagrodzonych  znaleźli się: Julia Mastyka z klasy 2 b oraz Paweł Lasko z klasy 2 a.

Z wszystkich nadesłanych prac powstały cudowne przewodniki po Dolnym Śląsku, które zapewne dla wielu staną się skarbnicą pomysłów oraz inspiracją do odkrywania niezwykłych miejsc na terenie naszego województwa, a przecież Dolny Śląsk ma tyle pięknych miejsc do odkrycia, nie brak w nim choćby miejsc owianych tajemnicą – zamków czy zabytków, w których czuć ducha historii…

Gratulujemy sukcesu naszym młodym artystom!

I.S.