SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI KLAS I-III ,,Świat ma wiele barw”

„Poezja jest rytmicznym tworzeniem piękna za pomocą słów”.

Edgar Allan Poe                             

              Konkursy recytatorskie, jak co roku, są ważnym wydarzeniem szkolnym. Tegoroczna edycja konkursu ze względu na pandemię koronawirusa i obowiązujący reżim sanitarny musiała przyjąć inną niż dotychczas formułę. W trosce o wspólne bezpieczeństwo, całe wydarzenie odbyło się on-line w dniu 29 marca 2021r. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 9 uczestników z klas I-III, a organizacją zajęła się pani Anna Szparak. Celem konkursu było popularyzowanie wielobarwnej poezji dziecięcej, promowanie talentów  recytatorskich, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego i  rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

Zmagania artystyczne wymagały od młodych artystów – uczestników konkursu – odpowiedniego doboru repertuaru, bezbłędnego opanowania tekstu, ciekawej i oryginalnej interpretacji prezentowanego utworu oraz poprawnej dykcji.

Wybór najlepszej trójki był niełatwy, ponieważ wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom. Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniało jury w składzie: pani Jadwiga Gruszka i pani Halina Rudak.

Wyłonieni zostali następujący zwycięzcy:

I miejsce: Julia Mastyka (kl.IIb)
II miejsce: Aleksandra Wawrzyniak (kl.Ia)
III miejsce: Barbara Zdanowicz (kl.IIa)

Przyznano również wyróżnienia, które otrzymali: Eryk Łyp z klasy Ic, Zuzanna Korniejenko z klasy IIIa oraz Filip Głowacki z klasy IIIc

Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu artystycznego, dziękujemy za udział w konkursie i dzielenie się pięknem poezji,  a laureatce życzymy dalszych sukcesów podczas eliminacji powiatowych.

A.O.