Sukcesy w zDolnym Ślązaku Fizycznym i Historycznym!

Z przyjemnością informujemy, ż uczniowie  naszej szkoły zakończyli z ogromnym sukcesem tegoroczne zmagania konkursowe zDolnego Ślązaka Fizycznego oraz Historycznego.

Za nami ostatnie etapy eliminacji zDolnego Ślązaka organizowanego pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego i Dolnoślaskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu. W gronie najlepszych uczestników ostatniego etapu konkursu byli nasi uczniowie – laureaci eliminacji powiatowych – Hubert Miłowski z klasy 8a przygotowany przez panią Dorotę Herdzik – nauczycielkę fizyki oraz Mateusz Wereszczyński – uczeń klasy 7d – przygotowany przez panią Agnieszkę Stępak-Cybulską – nauczycielkę historii.

Z tegorocznymi zadaniami finałowymi Hubert zmagał się 29 marca br.. Było o co walczyć i udało się! W tym roku w szrankach z fizyki wzięło udział aż 58 uczestników z całego województwa. Nasz młody fizyk uzyskał 25 punktów na 30 możliwych, co pozwoliło przyznać naszemu uczniowi tytuł Laureata Dolnośląskiego Konkursu Fizycznego, z kolei Mateusz Wereszczyński uzyskał tytuł Finalisty Dolnośląskiego Konkursu Historycznego, kończąc swoje zmagania na pierwszym etapie w dniu 25 marca br. W tych zmaganiach startowało 68 najlepszych historyków Dolnego Śląska, z czego 31 uczniów otrzymało tytuł finalisty.

Zdobycie takich tytułów w tak prestiżowym konkursie zapewni naszemu ósmoklasiście przyjęcie w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej, a siódmoklasiście dodatkowe punkty rekrutacyjne do szkoły ponadpodstawowej. Brawo! To wielki sukces naszych uczniów! Gratulujemy! Jesteśmy z Was dumni!

I.S.